вологість:
тиск:
вітер:
"Це дуже підтримує ветеранів": у Франківську проходить ярмарок ветеранських бізнесів
В Івано-Франківську на вулиці Вітовського до Дня міста проводять ярмарок ветеранських бізнесів. Серед учасників – підприємці з Прикарпаття, а також Волинської, Львівської та Київської областей, пише КУРС з місця події.
Ярмарок ініціював підрозділ Першого добровольчого хірургічного шпиталю “Брасс” , який займається опікою ветеранів, реабілітацією бійців та підтримкою членів їхніх сімей.
«Більшість ветеранів, на жаль, стикаються з проблемою самореалізації, і для них участь у такому ярмарку є значним кроком, щоб показати себе в суспільстві. Дуже часто люди не знають про існування ветеранського бізнесу і про те, наскільки для них важливо відчувати цю хоча б найменшу підтримку”, – розповів психолог “Брассу”.
На ярмарку можна придбати різну продукцію ветеранських бізнесів – зефір, “смажене” морозиво, корми для тварин, вироби зі шкіри, глини, ікони з дерева та металу, сувеніри тощо.
Власниця майстерні з виготовлення шевронів “МаЯр” Марія Гльоза розповідає, що після прильоту в Маріуполі згоріли виробництво та магазин, які вона з братом планувала відкрити. Тоді жінка вирішила переїхати до Франківська та написала перший грант до Українського ветеранського фонду, щоб отримати кошти на відновлення справи.
“Вирішили взяти на ці кошти першу вишивальну машину. Вона у нас пів року стояла, ми не знали, боялися. Треба було макети якісь робити, вони у нас не виходили. Потім трохи вже набили руку, робили. У мене чоловік військовий, тато військовий. Ми спочатку робили для них, потім вони комусь дали, комусь подарували”, – згадує Марія Гльоза.
Також жінка додає, що завдяки ще одному гранту вона з братом розширила вишивальне виробництво з виготовлення військових шевронів. Зараз в її асортименті є різноманітні шеврони – як з цитатами для дорослих, так і з малюнками для дітей.
Дружина загиблого захисника Людмила Небор каже, що її бізнес існує понад 15 років, проте до 2023 року ним займався чоловік.
«Коли чоловік загинув, мені, щоб переключитися, треба було щось робити», – пояснює жінка.
Більша частина продукції – гумористична. У магазині “Ейнштейн” можна придбати шкарпетки, жуйки, чашки, різноманітні ігри.
«Це настільки переключає, що навіть не можу вам пояснити. От люди приходять, дивляться на вітрину і регочуть. Воно навіть добре, що людина тішиться. У наш складний час людина знаходить собі якусь радість. Це той бізнес, який несе трошки радості. Світло в темряві – ось так я можу назвати свій бізнес», – розповідає Людмила Небор.
Цікаву справу відкрив демобілізований військовослужбовець Вадим . Боєць брав участь у Харківській операції, де отримав поранення. Після демобілізації він вирішив зайнятися створенням “чайних бомбочок”.
Чоловік пригадує, що ідея в нього виникла, коли їхав разом із дружиною в потягу. За словами Вадима, тоді він вирішив спробувати зробити цікавий чай.
«Ветеранські ярмарки тільки починаються. Це така новинка. Було б дуже файно, якби зробили їх по всій Україні. Це дуже підтримує ветеранів. Приходить багато ветеранів, які ще не знають, чим зайнятися після повернення з фронту, і вони мотивуються цим, дивляться, що в когось вийшло, – і я зможу», – каже Вадим.
КУРС постійно пише про ветеранські бізнеси в Івано-Франківську та області:
- Кава від ветерана: як у Франківську Ігор Струтинський будує бізнес зі смаком
- «Наші Котики»: як ветеран Роман Турик відкрив зоомагазин у Франківську
- «Food Space» у селі: як ветеран російсько-української війни розвиває бізнес у рідному Чернятині
- Мастила й запчастини у Джміля: ветеран із волонтером відкрили автомагазин у Франківську
- Ветеран і гончар Віталій Владковський: “Я тішуся, що в хлопців запалюються очі, коли в їхніх руках щось народжується”
- «Гарна зачіска додає мотивації і натхнення жити». Як військовий Руслан Колішенко створив мережу барбершопів Frisor у Франківську
- «Встаєш зранку, йдеш на операцію і весь день оперуєш, бо тобі хочеться, аби ця людина мала зуби». Історія воїна і стоматолога Юрія Хмілевського
- Бізнес на повітряних кульках: у Франківську ветеран з дружиною допомагають творити свято
- Якщо імперія, то тільки «Імперія насіння»: як ветеран з Донеччини Петро Салама веде бізнес у Франківську
Ctrl + Enter

Новини рубріки

На видання книг на Прикарпатті виділили 1,5 мільйона гривень
08 травня 2025 р. 12:56

Як організувати бізнес на вирощуванні лаванди в Україні: покроковий гід
08 травня 2025 р. 12:40

У квітні прикордонники припинили 30 спроб підкупу на суму понад 80 тис. гривень
08 травня 2025 р. 12:37