вологість:
тиск:
вітер:
Як говорити з військовими: у Франківську ветерани провели зустріч зі студентами
Говорили здебільшого про екологічну комунікацію з військовими, як їм дякувати і що може тригерити.
Вчора, 7 травня, у ветеранському просторі «Дім воїна» відбулася зустріч ветеранів зі студентами у форматі діалогу – запитували, відповідали та обмінювалися думками, пише Галицький кореспондент .
Студенти ділилися, що часто, бачачи на вулиці військового, хочуть підійти і подякувати за захист чи хоча б висловити шану, поклавши руку на серце. Але при цьому не впевнені, наскільки це доречно і чи взагалі прийнятно для самої ж людини в формі.
Ветеран, директор «Дому воїна» Микола Крошний вважає, що військовий може все зрозуміти навіть за самим лише поглядом людини. Часом без слів можна відчути шану, повагу і вдячність у свій бік. Або ж достатньо буде навіть просто усмішки, кивка головою чи звичайного вітання «Слава Україні!».
«Пам’ятаю, як після року безперервного перебування в окопах, приїхав у Київ у відпустку, – розповідає ветеран Максим Кремінь. – Перші дні за звичкою ходив у формі. Якось просто на вулиці підійшла дівчина, подякувала і подарувала шоколадку. В принципі ніколи не очікував на шоколадки від незнайомців на вулиці, але це було приємно».
Ветерани також ділилися, що в Івано-Франківську на вулицях містяни часто не зовсім адекватно реагують на людей у військовій формі: ніяковіють, відводять погляд або ж дивляться зі страхом чи навіть ворожістю.
«Якщо говорити про працівників ТЦК, то більшість – учасники бойових дій, які вже не придатні для служби в бойових частинах. Це офіційна статистика і це треба розуміти кожному. До людини у військовій формі має бути повага, – додає ветеран, омбудсмен Віталій Вербовий. – До речі, Івано-Франківська область – одна з найефективніших, яка веде мобілізацію без бусифікації».
Під час зустрічі обговорювали й те, що від цивільних часто можна почути, мовляв, «вернуться військові з фронту і нарешті наведуть порядок».
«Як на мене, це кардинально неправильне бачення, – каже Микола Крошний. – Люди, які стояли чи досі стоять на захисті України, вже зробили свій вагомий внесок, зокрема, дали змогу тим, хто не воює, навести порядок у тилу. Коли бійці повертаються з війни, то хочуть, аби вдома їх належно зустріли».

Новини рубріки

У селі Бортники по вулиці Незалежності 13 відбудеться акція «День здоров’я»
08 травня 2025 р. 13:06

5 причин купити квартиру саме в новобудові
08 травня 2025 р. 12:56

На видання книг на Прикарпатті виділили 1,5 мільйона гривень
08 травня 2025 р. 12:56