Новим Папою Римським обрали американського кардинала Роберта Превоста

08 травня 2025 р. 23:03

08 травня 2025 р. 23:03


8 травня конклав обрав 267-го Єпископа Риму. Ним став кардинал Роберт Френсіс Превост , який взяв собі ім’я Лев XIV. Про позитивний результат голосування о 18:08 римського часу сповістив білий дим з комина над Сикстинською каплицею та урочистий передзвін, який почав скликати римлян і гостей міста на площу, пише КУРС з посиланням на Vatican News .

Через сорок хвилин кардинал-протодиякон Доменік Мамберті оголосив імʼя нового Наступника святого Петра. Ще через кілька хвилин новий Єпископ Риму з’явився в лоджії базиліки. Його оплесками привітав стотисячний збір людей, над якими майоріли прапори з усіх країн світу, серед них і українські.

«Мир нехай буде з усіма вами! Дорогі браття і сестри, це перше привітання Воскреслого Христа, Доброго Пастиря, який проклав шлях для Божого стада. Я теж хотів би, щоб це привітання миру увійшло у ваші серця, досягло ваших родин, усіх людей, де б вони не були, усіх народів, усієї землі. Мир вам!» – сказав новообраний Папа, слова якого зустріли гучні оплески.

«Це мир Воскреслого Христа, – вів далі він, – беззбройний і обеззброюючий мир, смиренний і витривалий. Він походить від Бога, Бога, який любить нас усіх беззастережно. У наших вухах все ще звучить слабкий, але завжди відважний голос Папи Франциска, який благословляв Рим!» – мовив він, згадуючи про те, як його попередник 18 днів тому уділяв своє останнє благословення.

Папа Лев XIV розповів, що є вихідцем із чернечої родини августиніянців, і повторив слова святого Августина: «З вами я – християнин, а для вас – єпископ». «Особливі вітання скеровую до Церкви Риму! Ми повинні разом шукати способів бути місіонерською Церквою, Церквою, яка будує мости, діалог, завжди відкритою, як ця площа з розпростертими обіймами. Для всіх, всіх, хто потребує нашої милосердної любові, нашої присутності, нашого діалогу та любові».

Лев XIV – перший августинець, який став Папою, і другий Папа з Америки. Роберту Френсісу Превосту – 69 років.

Він народився у Чикаго. Отримав богословську освіту в Католицькому теологічному союзі в Чикаго. У 27 років був направлений до Рима для вивчення канонічного права в Папському університеті Святого Томи Аквінського. У Римі був висвячений на священника у червні 1982 року.

У 1985 році направлений на августинську місію в Чулюканас (Перу). У 1987-му – призначений директором з покликань та місій Августинської провінції “Матері Доброї Ради” в Іллінойсі. Через рік приєднався до місії в Трухільйо (Перу). Протягом багатьох років був настоятелем спільноти, формаційним директором та викладачем для монахів з обітами. Також у архієпархії Трухільйо служив судовим вікарієм і професором канонічного права, патристики та моральної теології в семінарії “Сан-Карлос і Сан-Марсело”. Займався душпастирством парафії в бідному передмісті Трухільйо.

У 2013 році повернувся до Чикаго, де став формаційним директором у монастирі святого Августина, першим радником і провінційним вікарієм. У 2015 році Папа Франциск призначив його єпископом Чиклайо, а у 2023 році викликав до Риму як префекта Дикастерії у справах єпископів і президента Папської комісії у справах Латинської Америки, підвищивши до архієпископського сану. Став кардиналом у 2024 році.

“Україна високо цінує послідовну позицію Святого Престолу щодо дотримання міжнародного права, засудження військової агресії Російської Федерації проти України та захисту прав невинних цивільних громадян. У цей вирішальний для нашої країни момент сподіваємося на подальшу моральну й духовну підтримку з боку Ватикану зусиль України, спрямованих на відновлення справедливості й досягнення тривалого миру. Бажаю Його Святості Льву XIV мудрості, натхнення, духовних і фізичних сил у виконанні його високої місії”, – відзначив Зеленський.

Нагадаємо, у Великодній понеділок, 21 квітня, помер Папа Римський Франциск .

Ctrl + Enter

Новим Папою Римським обрали американського кардинала Роберта Превоста

Джерело: kurs.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua