вологість:
тиск:
вітер:
Відомо, скільки туристів заблукали в горах Івано-Франківщини з початку 2025 року
фото: ілюстративне
Від початку року в горах Івано-Франківщини заблукали 39 туристів.
Про це журналістці Фіртки повідомила речниця Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович .
Зі слів Христини Перцович, смертельних випадків у горах за цей період не зафіксували.
Як зазначають надзвичайники, найпоширенішою причиною, чому туристи губляться у горах в основному є переоцінка своїх можливостей та недооцінювання складності маршруту чи рельєфу місцевості.
Рятувальники кажуть, найкращим способом уникнення пошуків є дотримання безпечних правил туризму. Проте, додають, якщо ж турист все-таки заблукав в горах, то варто залишатися спокійним, зберігати сили, та надавати сигнали про своє місцеперебування для прискорення пошуків.
Крім того, туристи нехтують консультацією з рятувальниками та їхнім інформуванням чи реєстрацією своєї групи, де вказані особи можуть дізнатися про стан маршруту, необхідний перелік одягу та спорядження й отримати інші рекомендації надзвичайників.
Водночас вирахувати вартість однієї пошуково-рятувальної операції ДСНС дуже складно. Вона залежить від різних обставин: кількості залучених підрозділів, кількості рятувальників, відстані до місця проведення робіт та терміну проведення робіт. Орієнтовно одна пошуково-рятувальна операція коштує до 20 тисяч гривень.
Зауважимо, що у країнах з відповідним законодавством гроші, витрачені на пошуково-рятувальну операцію застрахованого туриста, компенсує страхова. Якщо мандрівник не застрахувався — платитиме за порятунок сам.
В Україні, якщо турист проігнорує попередження про погіршення погодних умов чи не дотримуватиметься правил безпеки, його врятують безплатно.

Новини рубріки

На честь кого назвали Станиславів: батька чи сина Анджея Потоцького?
10 травня 2025 р. 21:16