Як стати патронатним вихователем: прикарпатцям розповіли нюанси

12 травня 2025 р. 17:24

12 травня 2025 р. 17:24


Патронатний вихователь — це людина, яка пройшла спеціальне навчання і за договором з державою тимчасово доглядає та виховує дітей у своїй сім’ї. Поки діти перебувають у неї, патронатний вихователь відповідає за їхнє життя, здоров’я та безпеку.

Хто може бути патронатним вихователем, журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман .

"Кожен, хто хоче працювати, може стати патронатним вихователем. Наприклад, жінка, виховала дітей, вони дорослі, наразі в неї немає офіційного працевлаштування, але є педагогічний потенціал, можливість влаштувати дитину у свою сім'ю.

Тоді така жінка може звернутись до служби у справах дітей, щоб отримати необхідні документи та бути патронатним вихователем.

Після того, як патронатні вихователі пройдуть навчання та нададуть службі весь перелік документів, укладається договір з міською радою про працевлаштування і держава надає фінансове забезпечення у сумі 24 тисячі гривень.

Також певна оплата гарантована для помічника патронатного вихователя. Помічником може бути чоловік, син, сестра, свекруха. Тобто в кожній сім'ї свої помічники. Станом на сьогодні помічникам виплачують від 4 600 до 8 000 гривень.

Варто також підкреслити, що за кожною дитиною "йдуть" кошти, тобто якщо в сім'ю влаштовані двоє дітей, для кожної дитини на місяць держава забезпечує по 2,5 прожиткові мінімуми", — каже Ірина Рохман.

Ірина Рохман також розповіла про необхідні документи.

"Паспорт громадянина України, обов'язково — довідка про несудимість, медична довідка відповідного зразка. Увесь перелік документів можемо надати в Івано-Франківській міській раді, що на вулиці Грушевського, 21, у кабінеті №815.

Усім охочим розповімо більше деталей та нюансів щодо виховання дітей. А також хочемо запевнити, що ви ніколи не залишитеся сам на сам з дитиною.

Ви відповідаєте 24/7 за дитину, але патронатний вихователь — це, як ми кажемо, така «чарівна паличка» або ж «двері для дитини чи біологічних батьків в щасливе майбутнє»", — уточнює посадовиця.

Керівниця служби у справах дітей зазначає, завдання патронатного вихователя — забезпечити дитині сімейну атмосферу і навчити біологічних батьків правильного спілкування, підходу, організації дня.

"Підкреслюю, це все патронатний вихователь не робить сам, завжди з ним діє міждисциплінарна команда. Є фахівці, які обов'язково працюють з біологічною сім'єю і організовують соціальний супровід батьків.

Також департамент соціальної політики, освіти та науки, а також управління охорони здоров'я в комплексі роблять все, щоб патронатний вихователь завжди мав на кого опертися.

Усі учасники цього процесу — це команда, яка має спільну мету — допомогти дитині, щоб вона щасливо повернулася в біологічну сім'ю.

Але якщо розуміємо, що дитина не може перебувати біля біологічних батьків і вони не хочуть ставати на шлях виправлення і перебування в сім'ї становить загрозу для життя та здоров'я дитини, тоді орган опіки і піклування позивається до суду щодо позбавлення батьківських прав", — підкреслила Ірина Рохман.

Більше читайте у матеріалі: "Завдання — зберегти біологічну сім'ю": як в Івано-Франківській громаді підтримують дітей та захищають їхні права

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?

"Кількість дітей сиріт чи позбавлених батьківського піклування зросла", — Марцінків

На Івано-Франківщині протягом 2024 року влаштували в сім'ї понад 200 дітей-сиріт

Як стати патронатним вихователем: прикарпатцям розповіли нюанси

Джерело: firtka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua