вологість:
тиск:
вітер:
За допомогою репродуктивних технологій: як на Прикарпатті діє програма лікування безпліддя
Упродовж останніх трьох років в Івано-Франківській області спостерігають зниження кількості народжуваності у межах 800-900 пологів на рік.
Так, для прикарпатців є доступна програма лікування безпліддя за допомогою репродуктивних технологій.
Про це повідомила директорка департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської обласної військової адміністрації Олександра Бойчук , пише Фіртка .
Відповідний пакет послуг включений до програми медичних гарантій, і його можна отримати безоплатно у медичних закладах, що мають контракт з Національною службою здоров'я України.
"За один цикл штучного запліднення держава платитиме понад 60 тисяч гривень. Це означає, що пацієнти матимуть можливість отримати ефективне лікування безпліддя і не перейматися фінансовими труднощами.
Завдяки цій програмі очікується зростання кількості успішних випадків лікування безпліддя та, відповідно, народження маленьких українців та українок", — каже посадовиця.
Програма медичних гарантій включає чіткі критерії для участі у програмі лікування безпліддя з допоміжними репродуктивними технологіями. Ці показники визначають з метою максимальної ефективності та безпечності лікування для кожного пацієнта.
"Серед підстав для надання медичних послуг є встановлений діагноз жіночого чи чоловічого безпліддя згідно з переліком Національної служби здоров'я України.
Це також чітке скерування від акушера-гінеколога закладу охорони здоров'я, де створено мультидисциплінарний консиліум, який скеровує жінок на лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій за кошти програми медичних гарантій", — зазначає Олександра Бойчук.
Пацієнти, які б хотіли скористатися програмою, повинні мати, зокрема, громадянство України або посвідчення на постійне місцепроживання в Україні.
"Також вік пацієнтів на момент початку циклу — не більше 40 років.
В Івано-Франківській області, відповідно до даних Національної служби здоров'я України, законтрактовано три заклади охорони здоров'я, які надають спеціалізовану медичну допомогу лікування безпліддя за допомогою репродуктивних технологій запліднення.
Це є державне некомерційне підприємство "Прикарпатський центр репродукції людини", де здійснили близько 337 успішних випадків штучного запліднення.
І ми маємо 44% вагітностей, які пролонгують. Це також медичний центр репродуктивного здоров'я "Дамія" (59 випадків) і клініка репродуктивної медицини "Екстрамед" (24 випадки)", — вказує посадовиця.
Пережив десять хвилин клінічної смерті: в Івано-Франківську врятували чоловіка з інфарктом (ФОТО)
Вагою в 17 кілограмів: в Івано-Франківську жінці видалили пухлину після десяти років ремісії

Новини рубріки

Цікаве про Україну: найстаріша лікарня
13 травня 2025 р. 23:26

“Євробачення-2025”: як та де голосувати — застосунок, телефон, SMS та на сайті
13 травня 2025 р. 22:03

У полон ЗСУ потрапив окупант, що пішов воювати через борги
13 травня 2025 р. 22:03