вологість:
тиск:
вітер:
Головне про техніки фарбування авто
Залежно від цілей і задач, для фарбування автомобіля можуть використовуватись різні техніки. Деякі з них цілком реально опанувати самостійно, інші потребують професійних навичок та досвіду. Що треба знати про кожен з підходів — розповімо у статті.
Фарбування повними шарами
Цю техніку також часто називають мокрою. Вона полягає в нанесенні фарби товстими рівномірними шарами — таким чином, щоб на поверхні утворилася волога плівка. Подібним методом часто наноситься базова фарба для авто під лак. Він потребує від майстра певного досвіду, адже за мокрого фарбування важливо не допустити патьоків або надмірного скупчення матеріалу в одному місці.
Обробка напівмокрим способом
Така техніка фарбування оптимально підходить для багатошарового нанесення, коли перший шар роблять напівмокрим, а наступний — повністю мокрим. Метод часто використовують для роботи зі складними видами фарб, як-от металік, срібло, перламутр. Його відмінність від попереднього полягає в тому, що шар матеріалу є більш тонким, а поверхнева плівка — менш вологою.
Цей варіант більш прийнятний для аматорів, адже контролювати патьоки набагато простіше.
Фарбування сухим методом
Суха техніка більш відома як припил. Для неї вибирають сопло фарбопульта з діаметром не більше 1,2 мм. Це дозволяє нанести максимально тонкий шар за рахунок розпилення фарби. Покриття виходить рівномірним, без напливів та патьоків.
Сухий метод часто застосовують для створення акуратної рівної бази. Також він є ефективним для фарби типу металік. Розсіяне тонке розпилення дозволяє правильно орієнтувати дрібні алюмінієві часточки, що відповідають за специфічний металевий блиск покриття.
Крім того, саме припил найбільш якісно маскує переходи між старою та новою фарбою.
Комбінація різних технік
Фарбування практично завжди здійснюється декількома шарами. Під час цього процесу різні підходи комбінуються між собою. Ось як це виглядає.
Робота з фарбами металік, перламутр, а особливо із застосуванням градієнтного підходу — доволі складне завдання. Тому її виконання краще доручити досвідченим майстрам. А от зі стандартним оновленням зовнішнього вигляду машини власник цілком впорається самостійно.
реклама

Новини рубріки

Цікаве про Україну: найстаріша лікарня
13 травня 2025 р. 23:26

“Євробачення-2025”: як та де голосувати — застосунок, телефон, SMS та на сайті
13 травня 2025 р. 22:03

У полон ЗСУ потрапив окупант, що пішов воювати через борги
13 травня 2025 р. 22:03