Ідея для бізнесу - їстівні чашки. Як їх виготовляти та кому продавати

14 травня 2025 р. 09:22

14 травня 2025 р. 09:22


Український підприємець Кеша у свої 26 років створив успішний бізнес на їстівних чашках у Гусятині під Тернополем. Він розповів про шлях від ідеї, побаченої в Італії, до власного виробництва з оборотом у мільйони гривень та експортом за кордон.

Матеріал підготовлено на основі відео з YouTube-каналу Український Борис

Чеклист для запуску бізнесу на їстівних чашках

  • Знайти надійного постачальника або створити власне виробництво
  • Обрати правильну нішу та унікальний продукт
  • Запустити односторінковий сайт для продажів
  • Використовувати Facebook-рекламу як основний канал просування
  • Налагодити дропшипінг для розширення продажів
  • Встановити фіксовану ціну для всіх каналів збуту
  • Забезпечити якісне пакування та швидку доставку
  • Розширити асортимент для підвищення середнього чека
  • Вийти на міжнародні ринки для компенсації сезонності
  • Масштабувати виробництво під час високого сезону

Від ідеї до мільйонного бізнесу

Історія успіху почалася, коли 16-річний Кеша потрапив до Італії з 50 євро в кишені. Там він побачив лімітовану колекцію їстівних чашок від кавової компанії Lavazza.

"Фішка в тому, що вони виглядали жахливо, там було видно і глазур, і так далі. І мені просто в голові оця ідея застрягла, і я її відклав у супер довгий ящик" , — згадує підприємець.

Через шість років Кеша знайшов виробника в Україні та протестував продукт. Успіх перевершив очікування — продажі досягли 600 чашок на день, а постачальник не встигав виготовляти потрібну кількість.

Власне виробництво у домашніх умовах

Коли український постачальник перестав справлятися з обсягами, Кеша за тиждень запустив власне виробництво у батьківському будинку в Гусятині.

"Від ідеї до реалізації зайняло напевно там тиждень. Ми почали знаходити людей, які нам можуть допомогти з обладнанням. Зараз можемо робити порядка 2000 штучок на день" , — розповідає підприємець.

Виробництво організоване у звичайному будинку, але професійно структуроване. Є окремі зони для приготування тіста, формування чашок, покриття шоколадом та пакування.

Хто купує їстівні чашки

Всупереч початковим очікуванням, основними покупцями стали не кафе, а звичайні люди , які шукають оригінальні подарунки.

"Найбільше — це просто люди на подарунок. Це ідеальний подарунок тому, в кого все є. Їстивої чашки в нього напевно точно немає" , — пояснює Кеша.

Цільова аудиторія — жінки від 35 років, які купують подарунки дітям, внукам або подругам. Роздрібна ціна — 69 гривень за чашку, але найчастіше замовляють набори.

Секрети виробництва та економіка

Виробництво повністю адаптоване під сезонність . У високий сезон (з вересня по Пасху) працюють дві зміни — денна та нічна.

"Коли в нас четвертий квартал, ми закупили десь порядка на мільйон гривень сировини" , — ділиться підприємець деталями.

Всі працівники отримують відрядну оплату — від 3 до 5 гривень за виготовлення однієї чашки, 50 копійок за пакування. Така система дозволяє тримати фіксовану собівартість незалежно від обсягів виробництва.

Канали продажів та маркетинг

80% продажів приходить з Facebook , де використовується проста схема: рекламний креатив веде на односторінковий сайт. Решта 20% — це Google Ads та Instagram.

"Facebook пряма реклама в лоб — це найкраще, що зараз продає" , — стверджує Кеша.

Важлива особливість бізнес-моделі — розподіл на виробництво та реалізацію. Підприємець продає товар за тими самими цінами, що й дропшипери, не створюючи їм конкуренції.

Дропшипінг як спосіб масштабування

Кеша активно співпрацює з дропшиперами, надаючи їм товар за 40 гривень при роздрібній ціні 69 гривень. Це дає маржу близько 40%.

"У нас однакова ціна закупки, відповідно ми маємо можливість продавати по однаковій ціні. І не обов'язково дропер має бути дорожче ніж у мене, але не дешевше" , — пояснює систему ціноутворення підприємець.

Встановлена мінімальна рекомендована ціна захищає продукт від демпінгу та зберігає цінність бренду для всіх учасників ринку.

Вихід на міжнародні ринки

Бізнес активно розвивається за кордоном. Партнери в Польщі за грудень 2024 року зробили виручку 350 000 злотих (близько 3,5 млн грн).

"Вони взяли сайт, переклали на польську мову, креативи адаптували, і от вже себе навіть цей товар зарекомендував і в інших країнах" , — розповідає про успішний кейс Кеша.

Географія експорту включає Польщу, Чехію, Англію. В процесі переговорів — постачання до кав'ярень у Лондоні та Нью-Йорку.

Фінансові показники бізнесу

Виручка коливається від 500 тисяч гривень у несезон до 3 мільйонів у грудні. Рентабельність становить 27-30%.

"Грудень — від двох до 3 мільйонів ми приблизно робимо. Тобто мільйон чистого прибутку за грудень" , — відкриває фінансові показники підприємець.

Міжнародні продажі поки становлять невелику частку — близько 3000 доларів на місяць, але активно зростають.

Плани на майбутнє

Кеша амбітно дивиться в майбутнє. За п'ять років планує відкрити мінімум п'ять представництв по Європі та представництво в США.

"Хотілось би, щоб ми могли там локально за 2-3 дні доставляти свою продукцію. Тому що якщо ми відправляємо з України, то це в районі 14 днів" , — ділиться планами підприємець.

Асортимент планують розширити в п'ять разів, додавши чашки більшого розміру для капучино та нові варіанти смаків.

Кеша впевнений, створити успішний бізнес в Україні можливо навіть у маленькому містечку без великих інвестицій та зв'язків.

"Ніколи не знаєте, коли хто і що вам розкаже. Деколи може одна фразочка або вас змотивувати, або вам щось підказати, що вас підштовхне до якихось дій"

Ідея для бізнесу - їстівні чашки. Як їх виготовляти та кому продавати

Головні принципи успіху — не боятися починати, постійно тестувати нові ідеї, масштабувати те, що працює, та бути готовим адаптуватися до змін ринку.

Реклама

Ідея для бізнесу - їстівні чашки. Як їх виготовляти та кому продавати

Джерело: kalushnews.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua