Можуть змінити статус, але не зникнуть: доля малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині

14 травня 2025 р. 12:13

14 травня 2025 р. 12:13


Частину зі шкіл, які мають менше, ніж 45 учнів з першого по дев'яті класи, можуть перевести у статус початкової школи, однак про повне закриття не йдеться.

Остаточне рішення — за громадами, які мають зважити на демографію та потреби мешканців

Про це в інтерв'ю Фіртці розповів директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної військової адміністрації Віктор Кімакович .

«Рішення приймають засновники, тобто депутати тієї чи іншої громади. Коли вони його ухвалюють, надсилають нам, а ми вже це враховуємо.

Звичайно, ми активно контактуємо з громадами, запитуємо, яка ситуація на місцях», — пояснив директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктор Кімакович.

За його словами, ситуації бувають різні. Наприклад, у Вороненківській школі є перспектива — у селі зростає нове покоління дітей.

«Це той випадок, де ми рекомендуємо і маємо однозначну позицію, спільну з громадою: школі не варто понижувати ступінь чи вдаватися до інших змін. У селі є багато дітей, які підростають, і незабаром це питання вирішиться», — розповів Кімакович.

Натомість у гімназії села Нові Скоморохи ситуація інша — тут навчається лише 20 учнів, і демографічні прогнози невтішні.

«На жаль, в громаді дуже низька народжуваність, і в самому населеному пункті немає дітей, які в майбутньому могли б навчатися в цій школі», — каже посадовець.

Однак навіть у таких випадках, наголошує Кімакович, заклади не ліквідовуються повністю. Йдеться про зменшення ступеня школи — наприклад, з гімназії до початкової школи (1–4 класи).

«Гіпотетично, одна з таких шкіл стає не 1–9 класів, а 1–4 — тобто початкового рівня. Але вона далі отримує фінансування з державного бюджету. Діти, які навчалися з п’ятого класу, повинні перейти до іншої школи», — зазначив він.

Віктор Кімакович підкреслює: навіть якщо в початковій школі залишиться лише 20 учнів, вона має право існувати.

«Ми завжди наголошуємо: заклад першого ступеня повинен залишатися. Він може функціонувати, навіть якщо там мало дітей. Але існувати як гімназія він не може, бо в такому випадку освіта буде неякісною», — підсумував директор Департаменту.

Більше читайте у матеріалі: "Рішення політиків не повинні впливати на дитинство": головний освітянин Івано-Франківщини про малокомплектні школи, реформу НУШ та недостачу вчителів .

«Очікуємо 13-14 тисяч учасників»: скільки учнів на Івано-Франківщині вже зареєструвалися на НМТ-2025

Інформаційна війна: у закладах освіти Івано-Франківська проведуть заходи з протидії вербуванню

На Прикарпатті відновили очне навчання в школах. Які заклади залишаються на карантині

На доплати вчителям: для Івано-Франківської області виділили понад 222 мільйони гривень

Можуть змінити статус, але не зникнуть: доля малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині

Джерело: firtka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua