В ISW проаналізували, як набір в армію Росії пов’язаний із мирними переговорами і потенційним конфліктом із НАТО

14 травня 2025 р. 15:31

14 травня 2025 р. 15:31


Заяви російських посадовців свідчать про те, що Росія може генерувати достатньо сил для заміщення втрат на полі бою в Україні, а також збільшувати загальний розмір свого угруповання військ в Україні шляхом швидкого розгортання погано підготовлених підрозділів на передовій, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни.

В ISW зазначають, що президент Росії Володимир Путін, який 13 травня заявив, що від 50 000 до 60 000 осіб добровільно вступають до лав російської армії щомісяця, схоже, погоджується на значні втрати, щоб чинити тиск на Україну й Захід у переговорах.

«Росія продовжує зазнавати втрат особового складу, порівнянних із рівнем втрат, яких російські війська мали під час періоду посиленого наступу восени 2024 року, незважаючи на уповільнення темпів наступу протягом перших чотирьох місяців 2025 року… Російські військові наразі надають пріоритет відправці погано навчених новобранців у піхотні штурми з високим рівнем втрат… у спробі змусити Україну й Захід погодитися на вимоги Росії на тлі переговорів. Росія також намагається затягнути переговори, щоб отримати додаткові поступки від Сполучених Штатів й одночасно здійснити додаткові просування на полі бою», – кажуть аналітики.

В ISW зазначають, що російські військові також можуть розглядати вербування як частину довгострокових зусиль зі створення післявоєнного стратегічного резерву для потенційного майбутнього конфлікту з НАТО.

Аналітики звернули увагу на заяву головнокомандувача обʼєднаних сил НАТО в Європі генерала армії США Крістофера Каволі, який на слуханнях у комітеті Сенату США у квітні повідомив, що російські військові відновлюють і розширюють свою структуру сил і виробництво матеріальних засобів швидшими темпами, ніж очікувала більшість західних аналітиків, незважаючи на приблизно 790 тисяч втрат від початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Каволі заявив, що російське військове командування розгорнуло понад 600 тисяч солдатів на передовій в Україні, що майже вдвічі перевищує початкові сили вторгнення Росії.

У вересні 2024 року Путін підписав указ, яким наказав російським військовим створити боєздатні сили чисельністю 1,5 мільйона осіб, «що свідчить про його довгострокові інтереси у збільшенні чисельності російських збройних сил», кажуть аналітики.

За їхніми словами, заява Каволі підтверджує нещодавні ознаки того, що Росія розширює й модернізує військові бази, казарми, полігони, склади і залізниці поблизу Петрозаводська, Республіка Карелія, для підтримки майбутнього припливу особового складу.

«Росія також інтегрує залізниці й автомобільні дороги в Московському військовому окрузі (МВО) з білоруською інфраструктурою. ISW давно вважає, що відновлення Росією МВО і Ленінградського військового округу (ЛВО) є частиною довгострокових зусиль Кремля з реструктуризації, спрямованих на підготовку до потенційної широкомасштабної війни проти НАТО», – йдеться у звіті.

Інститут вивчення війни раніше зазначав, що російський лідер Володимир Путін намагається маніпулювати дискусіями щодо припинення вогню і майбутнього миру в Україні, ймовірно, прагнучи підірвати єдність України, США і Європи довкола всеохопного 30-денного припинення вогню в Україні.

Путін й інші кремлівські чиновники твердо дотримуються своїх військових цілей, які передбачають повну капітуляцію України, і досі відмовляються розглядати будь-яку мирну угоду, яка не відповідає всім вимогам Росії, наголошують аналітики.

В ISW проаналізували, як набір в армію Росії пов’язаний із мирними переговорами і потенційним конфліктом із НАТО

Джерело: gk-press.if.ua