В Івано-Франківську відкрили центр ветеранського розвитку на базі політехнічного ліцею

17 травня 2025 р. 00:36

17 травня 2025 р. 00:36


Івано-Франківський політехнічний ліцей став майданчиком для важливої ініціативи . У ньому відкрили центр ветеранського розвитку, спрямований на навчання, перекваліфікацію та надання професійних навичок у сфері електромонтажних робіт.

Цей центр пропонує ветеранам не лише опанувати потрібну професію, а й отримати необхідну підтримку для успішної інтеграції в цивільне життя, про це повідомляє мер Івано-Франківська Руслан Марцінків , пише Фіртка .

Від класичного електромонтажу до сучасних сонячних технологій — навчальні програми центру охоплюють найактуальніші напрямки. Які саме курси доступні, скільки часу триватиме опанування нової професії та чому для центру обрали саме це приміщення — пояснив майстер виробничого навчання Михайло Олійник.

Це насамперед підготовка, перепідготовка в галузі електромонтажних робіт . Ми даємо послуги , такі як: навчання по сонячних електростанціях та по стандартному електричному обладнанні. В нашому центрі можна здобути професію в галузі електромонтажних робіт і плюс короткострокові курси по сонячних електростанціях. Навчання на розряд буде тривати два місяці.

Навчання короткострокових курсів буде тривати від двох тижнів до двох місяців. Розташували тут центр тому, що дозволяє місце, велике приміщення, дозволяє маломобільним людям тут займатися, що дуже важливо”, — розповідає майстер виробничого навчання.

Директорка Івано-Франківського політехнічного ліцею Наталія Кішка розуміє складнощі, з якими стикаються ветерани та їхні родини після повернення з війни, включаючи труднощі адаптації та реабілітації. Саме особистий досвід став для неї поштовхом знайти шляхи допомоги та показати захисникам, що вони потрібні своєму суспільству.

Наталія Кішка впевнена, що новостворений на місці колишньої майстерні центр ветеранського розвитку, який, за її словами, перевершив очікування, стане ключовим інструментом у цій підтримці.

Актуальність центру для ветеранів, які повертаються, зокрема, з травмами та пораненнями, відзначив і заступник міського голови з питань ветеранів Юрій Гапончук , який і сам пройшов шлях війни та втратив кінцівку.

Він підкреслив, що такі ініціативи надзвичайно важливі для людей, які прагнуть розвиватися, працювати та забезпечувати себе й родини. Міська влада планує тісно співпрацювати з центром, використовувати базу ветеранів для навчання з подальшою можливістю працевлаштування.

“Взагалі дуже добре, що є такі ініціативи, через те, що ми розуміємо, що люди, які будуть приходити після виконання бойових завдань, з травмами та пораненнями. Вони рано чи пізно захочуть йти на роботу, якось себе розвивати, забезпечувати не тільки себе, а й сім’ю .

Тому відкриття таких центрів, таких місць дуже важливе. Для того, щоб навчити людей по-новому десь зробити перекваліфікацію. Тому з цим центром ми будемо тісно співпрацювати, будемо мати велику базу з ветеранів, будемо їх тут навчати з можливістю подальшого працевлаштування", — зазначає заступник міського голови Юрій Гапончук.

Інвестиція у ветеранів — це інвестиція у майбутнє всієї країни. Про те, чому Центр ветеранського розвитку є надзвичайно актуальним сьогодні, як він допоможе захисникам знайти себе у мирному житті та приносити користь громаді, розповів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Віталій Вербовий.

“Підійшли дуже відповідально зі всіх сторін і впевнений, що цей центр дасть поштовх, тим більше сьогодні це є дуже на часі. Це є встановлення сонячних панелей, LED-освітлення. Тому це є дуже актуально, хлопці будуть мати роботу й мати можливість пройти реабілітацію, навчання і далі забезпечувати себе і приносити як в міську, так і державну казну, прибутки.

Ветеранів не повинні ми сприймати , як додаткове навантаження для громад . Це є той шикарний актив , який повинен використовуватися в ветеранському бізнесі , працевлаштуванні . Хлопці є активна частина суспільства , яка пішла захищати свою країну і вони й надалі будуть залишатися тією активною частиною й допомагати всім нам. Їх треба підтримати , перекваліфікувати , трохи інвестувати і вони сторицею віддадуть ”, — переконаний Віталій Вербовий .

Створення такого важливого ветеранського простору в Івано-Франківську стало можливим завдяки спільним зусиллям міста та соціально відповідального бізнесу. Про внесок у реалізацію проєкту та його значення для ветеранів і розвитку професійної освіти підсумував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Тут є наші кошти фінансові, а також наших будівельних компаній. Дві будівельні компанії долучилися до створення цього ветеранського простору. Дуже важливо і дуже добре, що є такі центри, що наші училища розвиваються і що є можливість ветеранам брати участь", — підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Війна: як пережити смерть рідних

"Простір для комунікації та допомоги": в Івано-Франківську відкрили центр підтримки ветеранів при ОВА (ФОТО)

«Колона їхала на дуже великій швидкості, щоб нас не розстріляли»: історія сім'ї з Херсонщини, яка знайшла прихисток на Прикарпатті

В Івано-Франківську відкрили центр ветеранського розвитку на базі політехнічного ліцею

Джерело: firtka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua