вологість:
тиск:
вітер:
Всесвітній день бджіл у Карпатському національному природному парку
Щорічно, 20 травня, світ відзначає Всесвітній день бджіл. Це свято, яке було офіційно проголошене Генеральною Асамблеєю ООН у 2018 році, має на меті підвищити обізнаність про незамінну роль бджіл та інших запилювачів у забезпеченні здорової екосистеми нашої планети. Чому саме 20 травня? У цей день у 1734 році народився Антон Янша — піонер бджільництва, чиї праці значно покращили методи пасічницької справи.
Про це пише Голос-Інфо , посилаючись на Карпатський національний природний парк
Бджоли є одними з найважливіших запилювачів на Землі. Майже 90% дикорослих рослин і близько 75% основних сільськогосподарських культур світу залежать від запилення тваринами. Саме тому їхня роль у природі безцінна.
Карпатський національний природний парк (КНПП) ще в 2007 році долучився до відзначення Всесвітнього дня бджіл, розробивши спеціальну кількарічну програму заснування та розвитку показових домашніх господарств, типових для території КНПП – проект „Українська оселя”. Однією з важливих складових проекту стало будівництво осередка бджільництва „Пасіка” (Ямнянське ПНДВ), яке включає влаштування пасічницького господарства на 100 вуликів та господарські приміщення. Основною метою стало відродження пасічництва із вирощуванням карпатської бджоли, яка, збираючи нектар із цілющих карпатських високогірних лікарських рослин, продукує не менш цілющий і такий популярний гірський мед.
На жаль, цьогоріч пізня і холодна весна створює справжні випробування для наших бджілок-трудівниць. Проте працівники пасіки роблять все можливе, щоб у холодні дощові дні забезпечити їм комфорт і безпеку.
Ось кілька цікавих фактів про бджіл:
• Бджоли можуть змахувати крилами до 11 400 разів на хвилину, що робить їхні польоти настільки гучними.
• За своє життя одна бджола виготовляє лише чайну ложку меду (приблизно 5 грамів).
• Всі робочі бджоли є самками, а медоносна бджола — єдина комаха, яка виробляє їжу, яку споживає людина.
• У бджіл дуже розвинений нюх. Вони здатні «відчути» запах квітів за кілометр від себе.
• Збираючи мед, одна бджолосім’я в стані пролетіти за день сумарну відстань, рівну довжині екватора.
• У бджіл є своя мова, якою вони спілкуються між собою. Це мова жестів і рухів тіла. Також вони виділяють спеціальні феромони.
• Бджола старша за людину на 50 – 60 тисяч років. Ще первісна людина знала смак меду й уміло використовувала його у своїх цілях.
• Бджоли – природжені математики. Коли вони починають будувати стільники, то завжди дотримуються точних розмірів.
• Мед підвищує захисні функції організму. Адже в його склад входить мало не половина таблиці Менделєєва: залізо, марганець, мідь, кальцій, хлор, двоокис кремнію, алюміній, фосфор, магній, натрій.
• Не можна класти мед у гарячий чай. Тим самим ви «вб’єте» всі його корисні властивості.
“Ми всі можемо долучитися до збереження бджіл навіть у своїх садах, на балконах чи підвіконнях, згадуючи не лише про їхню роль у природі, а й про ті труднощі, з якими вони стикаються через зміни клімату, знищення середовища проживання та пестициди. Від нашого ставлення до них залежить не лише їхнє, а й наше майбутнє, бо світовою наукою доведено: «Не стане бджіл – загине людство!».
Відзначаючи Всесвітній день бджіл, ми вшановуємо не лише цих маленьких трудівниць, але й нашу відповідальність за збереження екосистеми планети.”_ йдеться у дописі

Новини рубріки

В Івано-Франківську для військових та їхніх родин проведуть екскурсію містом
20 травня 2025 р. 20:12

У Галичі хочуть відновити середньовічні дерев’яні споруди та створити археопарк
20 травня 2025 р. 20:03