вологість:
тиск:
вітер:
На Прикарпатті на річці Прут хочуть збудувати каскад ГЕС
На території Матеївецької громади Івано-Франківської області планують зведення каскаду гідроелектростанцій на річці Прут. Ця ініціатива вже викликала занепокоєння серед екологів та природоохоронних організацій, зокрема експерти Всесвітнього фонду природи WWF-Україна виступають проти такого будівництва, посилаючись на значні екологічні ризики та загрози для євроінтеграційного курсу України, повідомили КУРСу у WWF-Україна.
Наразі триває процедура стратегічної екологічної оцінки (СЕО) для проєкту, відповідний звіт вже оприлюднено у реєстрі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Аналітик ГО “Українська природоохоронна група”, еколог П етро Тєстов вбачає у планах будівництва ГЕС на Пруті серйозну загрозу для довкілля, а також ризики для міжнародного іміджу України та її євроінтеграційного курсу, який передбачає дотримання високих екологічних стандартів.
Позицію еколога поділяють і експерти WWF-Україна. Фонд послідовно виступає проти будівництва нових гідроелектростанцій на гірських річках Карпат, до яких належить і Прут.
“Фахівці Фонду неодноразово наголошували на тому, що будівництво ГЕС призводить до фрагментації річкових екосистем, порушення гідрологічного режиму річок та шляхи міграції для водних організмів і втрати біорізноманіття”, — зауважує керівниця напряму “Вода” WWF-Україна, кандидатка географічних наук Оксана Коноваленк о.
WWF-Україна підкреслює, що такі проєкти суперечать зобов’язанням України в рамках міжнародних конвенцій та права Європейського Союзу у сфері охорони природи.
“Плани будівництва нових ГЕС на річці Прут є вкрай недоречним та небезпечним для її екосистеми. Дослідження WWF-Україна в басейнах Пруту та Сірету виявило численні існуючі перешкоди , багато з яких є застарілими та напівзруйнованими і вже завдають шкоди екосистемам та створюють загрозу для місцевих громад : через їхню зношеність підвищується ризик руйнування і виникнення небезпечних ситуацій, погіршується гідроморфологічний стан річок. Замість будівництва нових перешкод зусилля слід спрямувати на демонтаж застарілих споруд та відновлення вільної течії річок , що відповідає запитам місцевих громад та європейським екологічним стандартам”, — каже Коноваленко.
Нагадаємо, WWF-Україна виступає категорично проти відновлення планів будівництва гідроелектростанції (ГЕС) на річці Білий Черемош у селі Голошина Верховинського району, а також перекриття русла Черемошу в селі Розтоки Косівського району.
Ctrl + Enter

Новини рубріки

З України незаконно виїхали майже 45 000 чоловіків, ще 30 000 затримали – комісія Ради
20 травня 2025 р. 21:21

Працюють щоденно: в Івано-Франківську несе службу велопатруль
20 травня 2025 р. 21:07

Відомо, якою буде погода на Івано-Франківщині 21 травня
20 травня 2025 р. 20:59