вологість:
тиск:
вітер:
Коли родина — не біологічна: як в Івано-Франківській громаді влаштовують дітей у сім’ї
Упродовж останніх років ситуація із соціальним захистом дітей зазнала суттєвих змін.
Зокрема, зросла кількість сімей, які опинилися у кризових обставинах, побільшало судових справ щодо позбавлення батьківських прав, а також випадків, коли діти потребують тимчасового або постійного влаштування в нові родини.
Куди можуть бути влаштовані діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, — з’ясувала журналістка Фіртки , поспілкувавшись із керівницею служби у справах дітей Івано-Франківської громади Іриною Рохман .
За словами посадовиці, найпріоритетнішою формою влаштування є усиновлення.
«Наразі маємо 35 пар кандидатів в усиновлювачі. Якщо у 2019 році було 8–10 пар, то сьогодні ця кількість значно зросла.
Причини різні. Хтось давно мріяв про це, оскільки не може мати власних дітей. Хтось вирішив, що може допомогти дитині, яка втратила батьків, і прийняти її в сім’ю.
На жаль, діти старші 10 років мають менше шансів потрапити в сімейні форми виховання. Адже часто ми отримуємо побажання на "голубооку дівчинку, кучеряву, з біленьким волоссям до трьох років".
Найбільше — 80% — дітей, які перебувають на обліку, знаходяться під опікою», — розповідає Ірина Рохман.
Хто може бути опікуном?
Ірина Рохман наголошує, що найчастіше опікунами стають родичі дітей — зазвичай бабусі або дідусі, які виступають їхніми законними представниками.
«Опіку встановлює орган опіки та піклування рішенням виконавчого комітету. Наше завдання — зробити все, аби кожна дитина була огорнута сімейним вихованням і почувалася комфортно.
Є діти, які можуть перебувати у сімейних формах виховання, але не мають родичів і не можуть бути усиновлені. Наприклад, це діти, батьки яких мають душевні або інші медичні захворювання та наразі не здатні виконувати батьківські обов’язки, але водночас не можуть бути позбавлені батьківських прав.
Такі діти не підлягають усиновленню, проте мають повне право на влаштування в сімейні форми виховання. Зазвичай ми влаштовуємо їх у прийомні сім’ї або дитячі будинки сімейного типу», — додає керівниця служби.
Більше читайте у матеріалі: "Завдання — зберегти біологічну сім'ю": як в Івано-Франківській громаді підтримують дітей та захищають їхні права
«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?
"Кількість дітей сиріт чи позбавлених батьківського піклування зросла", — Марцінків
На Івано-Франківщині протягом 2024 року влаштували в сім'ї понад 200 дітей-сиріт

Новини рубріки

Цікаве про Україну: перша повірочна палатка
20 травня 2025 р. 23:29

Волонтери оголосили про збір посилок з Івано-Франківська на фронт
20 травня 2025 р. 22:03