вологість:
тиск:
вітер:
У Галичі хочуть відновити середньовічні дерев’яні споруди та створити археопарк
Окрім розкопок в’їзної вежі Галицького замку , заповідник «Давній Галич» має масштабні плани щодо розвитку території та відтворення середньовічної спадщини.
Про подальші археологічні дослідження та культурно-туристичні проєкти, які планують реалізувати на території давнього Галича, в інтерв'ю Фіртці розповів генеральний директор заповідника Володимир Олійник .
За його словами, окрім розкопок в’їзної вежі, фахівці хочуть відновити так звані кліті — дерев’яні оборонні споруди, характерні для періоду, коли головною зброєю були луки, стріли й списи.
«Це перші оборонні споруди з дерева. Їх відтворення передало б атмосферу середньовічного Галича, адже сьогодні в місті немає місця, де можна було б відчути себе в тому історичному періоді», — пояснив Олійник.
За результатами розкопок 20-річної давності, вже відомо, де саме були розміщені ці кліті та як вони виглядали. Нові дослідження мають на меті уточнити ці дані.
Крім того, заповідник отримав відкритий лист і готує погодження з Міністерством культури на проведення розкопок на Юрівському городищі, що нижче Княжої Криниці. Існують припущення, що саме там колись діяла ювелірна майстерня.
Також заповідник спільно з Національним природним парком працює над створенням туристично-екологічного маршруту, який охоплюватиме фундаменти церкви святого Іллі — місце, де, за джерелами, перебував Пилип Орлик — та Мозолевий Потік, важливий для оборони давнього Галича.
Однією з амбітних цілей, продовжує Володимир Олійник, є створення археопарку в стилі ХІХ століття. Там відвідувачі могли б фізично зануритися в атмосферу минулого, зайшовши в реконструйовану хату ремісника, церкву чи майстерню.
«Як тільки закінчиться війна, працюватиму над втіленням цього проєкту. Поки що веду роботу над викупом земельної ділянки для реалізації ідеї», — додав директор.
Директор наголошує, що почати можна з малого — огорожі та кількох будинків ремісників. Проте навіть це стане важливим кроком до достойної презентації історії Галича для туристів та науковців.
«Археологічні розкопки на території Галицького замку триватимуть і надалі. Вважаємо їх перспективними для подальших наукових відкриттів».
Більше читайте у матеріалі: «Був більшим за Лондон і Париж»: керівник «Давнього Галича» про розквіт та занепад міста, археологічні розкопки та туризм під час війни.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook , дивіться на YouTubе . Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Екскурсії, фестивалі та інтерактивні програми у «Давньому Галичі»: що побачити та куди піти
У Галичі відбулися урочистості з нагоди 1125 річниці міста

Новини рубріки

На Прикарпатті до громади повернули ділянку, яку незаконно передали в оренду
20 травня 2025 р. 21:36

З України незаконно виїхали майже 45 000 чоловіків, ще 30 000 затримали – комісія Ради
20 травня 2025 р. 21:21