вологість:
тиск:
вітер:
"Уникайте образу жертви": у Франківську обговорили, як спілкуватися з людьми з травматичним досвідом
21 травня в Івано-Франківську відбувся тренінг «Формування в суспільстві толерантності та бажання допомоги постраждалим у війні», на якому учасники разом із психологинею, КПТ-терапевткою Наталією Висятицькою обговорили, як правильно спілкуватися з людьми, які пережили травматичні події, пише КУРС .
Психологиня розповіла про важливість розрізнення співчуття та жалості. На її думку, жалість часто формує образ жертви й позбавляє гідності, тоді як співчуття передбачає діалог і підтримку.
«Це одна із проблем, що багато дописів і багато наших усних інформаційних повідомлень робить з іншого жертву. Уникайте образу жертви. Завжди подумайте собі, як ця історія звучить для самої людини. Чи це дійсно її історія», – пояснює Наталія Висятицька.
Також на тренінгу йшлося про вплив війни на сприйняття реальності. За словами психологині, збройний конфлікт спрощує реальність і формує мислення у категоріях «свій — чужий». Це полегшує адаптацію, але послаблює солідарність.
“Війна дуже розмиває межі, робить наше мислення чорно-білим. І ми вже поділили всіх людей на “своїх” і “чужих”. Часом проблема в цій нетолерантності – що наша помста йде зовсім не туди. Ми би мали бити ворога, але наша злість може бути на сусіда чи на українця, який приїхав з окупованої території”, – додає експертка.
Крім того, психоемоційними та соціальними бар’єрами до толерантності і допомоги є емоційне виснаження, нерозділений власний біль, психологічний захист, що проявляється у формі відсторонення або знецінення, невизначеність та відсутність знань, маніпулятивна медіаподача та нормалізація мови ворожнечі.
Під час дискусії учасники також порушили питання толерантності у контексті війни. На думку Наталії Висятицької, толерантність у цей час постає не як абстрактність, а як практична потреба – прояв гуманності до тих, хто отримав поранення, зламався, не витримав, переживає біль по-своєму.
Матеріал опубліковано в рамках проєкту “Журналістика в умовах війни: точність, етика, співпраця”, що впроваджується ГО “Івано-Франківський прес-клуб реформ” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні
Ctrl + Enter

Новини рубріки

У «Дії» з’явиться перший платний сервіс
21 травня 2025 р. 22:02

На Франківщині в онлайн-трансляції вилупилося перше пташеня рудої чаплі (ВІДЕО)
21 травня 2025 р. 21:48

Бійця "десятки" Павла Малишевського нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня
21 травня 2025 р. 21:20