У Франківську відкрили «Стіну пам’яті» загиблих медиків

23 травня 2025 р. 14:27

23 травня 2025 р. 14:27


В Івано-Франківську в «Карпатському шпиталі» відкрили «Стіну пам’яті», присвячену медичним працівникам з усієї України, які загинули внаслідок російської агресії, пише КУРС .

На пам’ятних дошках закарбовані імена не лише лікарів, а й водіїв-санітарів, фельдшерів, медсестер, бойових та старших бойових медиків. Також увіковічені цивільні лікарі, добровольці, “госпітальєри”, медики ПДМШ (Першого медичного добровольчого шпиталю), представники ДСНС, поліції та інших силових структур. Частину стіни присвятили медикам, які загинули під час АТО та ООС.

Керівник «Карпатського шпиталю», підполковник медичної служби Євген-Роман Ліщинський розповідає, що задум створити такий проєкт у нього виник на початку 2025 року. Проте спершу чоловік планував зробити пам’ятні дошки лише лікарям і медичним сестрам.

«Але ж розумію, що ніякої евакуації не може бути і без водія-санітара, і без бойового медика, які не мають медичної освіти, але забезпечують вивезення поранених з червоної в жовту зону», – пояснює Євген-Роман Ліщинський.

За його словами, подібні меморіали часто відкривають у різних регіонах окремо, проте хотілось створити спільний простір пам’яті для всієї країни.

«Відкривають дошки якось локально, але ж Збройні сили єдині, Україна єдина і медицина не має прив’язки до якогось регіону. І хотілося відобразити внесок медицини загалом», – наголошує захисник.

Підполковник медичної служби протягом п’яти місяців збирав інформацію з відкритих джерел, систематизував її, шукав фотографії загиблих, трансформував їх у вектор і способом лазерного випалювання наносив на дошки.

«Дуже багато з цих людей, на жаль, є моїми знайомими. Великий пласт роботи зроблений. Планую систематизувати це в електронну базу. І, мабуть, видати книгу», – каже Євген-Роман Ліщинський.

За словами керівника проєкту, найбільше часу займає збір інформації: про одних військовослужбовців відомості є у відкритому доступі, а щоб знайти дані про інших, іноді потрібно витратити по 4–5 годин.

«На жаль, зауважив таку тенденцію, що у 2022 і 2023 роках про людей писали, а за 2024-й уже було набагато складніше знаходити біографічну інформацію. Ми не залучали військових частин, не робили запитів, бо розумію, що у військових частин і так є дуже багато справ», – пояснює Євген-Роман Ліщинський.

На Великдень у “Карпатському шпиталі” освятили стіну, на якій тоді було 170 табличок. Зараз їх уже 507 — кожна з іменем загиблого медика.

Нагадаємо, у Франківську відкрили анотаційні дошки загиблим на війні медикам

Ctrl + Enter

У Франківську відкрили «Стіну пам’яті» загиблих медиків

Джерело: kurs.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua