вологість:
тиск:
вітер:
"Коли виходжу на майданчик, забуваю про все погане": як у Франківську пройшов "Турнір незламних"
23 травня в Івано-Франківську пройшли всеукраїнські змагання з баскетболу для ветеранів та військовослужбовців – «Воїни спорту: Турнір незламності», інформує КУРС
Понад 30 сімей військовослужбовців із різних регіонів України обʼєднав баскетбольний майданчик коледжу фізичного виховання. Участь у змаганнях взяли 8 команд із Івано-Франківська, Львова, Києва, Дніпра, Вінниці, Житомира, Фастова та Одеси.
Змагання організувала громадська організація « Дружина воїна » спільно з баскетбольним клубом «Говерла» за підтримки Українського ветеранського фонду.
Наталія Демʼяник , керівниця проєкту «Воїни спорту: Турнір незламних», зазначає, що метою змагань є не лише підтримка ветеранів та військовослужбовців, а й їхніх дружин і дітей: “Ми орієнтувалися не лише на спортивну реабілітацію, а й на психологічне відновлення. Саме тому ми задумували, щоб ветерани приїжджали разом із родинами”.
За словами організаторів, у межах проєкту перший день присвячений грі у баскетбол 3х3 та сімейним спортивним активностям.
“Естафети, конкурси для дітей і дружин. Ми не хотіли залишати їх осторонь, тож вирішили залучити до спортивних випробувань. Щоб не лише дружини й діти вболівали за чоловіків, а й чоловіки підтримували своїх рідних”, – додає Наталія Демʼяник.
Усі учасники у минулому грали в баскетбол – хтось на аматорському рівні, хтось професійно. Всіх учасників єднають історії мʼяча і зброї в їхніх руках.
У складі Івано-Франківської команди грав ветеран війни Олександр Слободян . До війни він займався професійно баскетболом, а потім упродовж двох років тримав зброю:
“Тут зібралися наші побратими і посестри по зброї. Ті, кому в житті вже нічого доводити не потрібно, – тільки на ігровому майданчику. Бо у житті ми вже показали найвище. Очікуємо чесної, безкомпромісної гри”, – каже Олександр Слободян.
Також ветеран додав, що завдяки подібним заходам люди, які пройшли бойові дії, відчувають згуртованість. І будь-які засоби комунікації – це свого роду реабілітація.
Учасник змагань Максим Кондратюк із Житомира розповідає, що баскетболом захоплювався із шкільних років. Через високий зріст його брали на обласні та всеукраїнські змагання ще на аматорському рівні. Грав за рівненську команду, потім – за університетську.
“У кінці 2020 року підписав контракт і служив у бойовій частині, тож часу на тренування майже не було. Нещодавно мене перевели до 190-го навчального центру ДШВ, і тепер вечорами інколи можу займатись спортом і підтримувати форму”, – розповідає військовослужбовець.
Військовослужбовець 2-ї окремої Галицької бригади Андрій Іванцюк родом з Івано-Франківщини, раніше жив у Тернополі, а на турнірі представляє команду з Вінниці. Андрій вважає цей турнір чудовою нагодою згуртуватися, а також морально й психологічно розвантажитися.
“Коли виходжу на майданчик, забуваю про всі біди, про все погане, відключаю мозок – і залишається тільки фізична енергія. І це дуже перезавантажує. Очікую повернутися з новими силами. Хотілося б, щоб такі змагання стали традицією”, – каже Андрій.
Дитячі естафети турніру викликали шквал оплесків і щирі усмішки батьків – кожен маленький учасник отримав заслужену нагороду.
Також у рамках турніру пройшли жіночі змагання з кидків. Першість виборола учасниця зі Львова, друге місце – Київ, а третє – Івано-Франківськ.
За підсумками ігор, перемогу у всеукраїнському турнірі «Воїни спорту: Турнір незламності» виборола команда морпіхів з Одеси. Друге місце посіли ветерани з Житомира, а третє – команда з Києва.
“Тільки зараз, коли приїхали ці хлопці, я по-справжньому усвідомив, яку важливу справу зробили наші організатори. Це лише початок, і ми плануємо зробити цей турнір традиційним заходом. Ми будемо регулярно приймати команди, але наша мета – вийти на міжнародний рівень, адже знаємо, що подібні турніри проводяться серед учасників бойових дій у багатьох країнах. Ми хочемо направляти туди наших переможців або кілька команд, щоб вони могли грати на міжнародній арені”, – поділився керівник баскетбольного клубу «Говерла» Андрій Дроздов .
Серед глядачів турніру були військовослужбовці, які проходять реабілітацію у місцевому шпиталі. Для них участь у таких заходах є важливою частиною відновлення як фізичного, так і психологічного.
Андрій Демчук , військовослужбовець 82 бригади, який з листопада перебуває в шпиталі після поранення у Вовчанську, поділився своїми враженнями від турніру:
“Чим більше таких ініціатив, тим швидше ми відновимося. Я дуже радий цій можливості, тим більше що сам родом із Вінниці, тож буду підтримувати команду з рідного міста. Враження найкращі – дуже цікаво, це чудова ідея для реабілітації”.
Другою частиною проєкту стане дводенний сімейний ретрит у Яремчі. Ветерани разом із родинами матимуть змогу відпочити в гірській місцевості, відвідати полонину Перці та “Парк легенд”.
На 24-25 травня для учасників турніру також підготували спеціальні заходи з реабілітації: семінар від фізичного терапевта Ігоря Дільного, очільника реабілітаційного центру «Нові крила» в Івано-Франківську; жіночі психологічні студії з Наталею Мельниковою, психологинею та заступницею директорки комунального закладу «Дім воїна»; семінар із конфліктології від медіаторки Богдани Шамотайло, членкині ГО «Дружина Воїна». Паралельно із дітьми буде працювати педагогиня, вони матимуть розвивальні заняття із Лесею Марковецькою, членкинею ГО «Дружина Воїна». А підлітки матимуть нагоду побувати на заняттях з домедичної допомоги.
Катерина ІЗОТОВА
- Витерли сльози і закотили рукави: як у Франківську волонтерять і будують сестринство дружини воїнів
- Як “Нові крила” Ігоря Дільного повертають ветеранів з війни
Ctrl + Enter

Новини рубріки

На межі Франківщини та Закарпаття ліквідовують зсув на залізниці: поїзди курсують до Ворохти
24 травня 2025 р. 21:21

На війні загинув прикарпатець Олег Петраш
24 травня 2025 р. 20:47