Термін продовжили до кінця серпня 2025 року: як військовим повернутись з СЗЧ та уникнути покарання

25 травня 2025 р. 17:23

25 травня 2025 р. 17:23


Проблема самовільного залишення військових частин (СЗЧ) військовослужбовцями є актуальним питанням, яке потребує системного підходу на всіх рівнях.

Більше про це журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський .

Полковник зауважив, важливо чітко розмежовувати два поняття: самовільне залишення частини (СЗЧ) та дезертирство. Хоча обидва випадки пов'язані з втечею від виконання військових обов'язків, вони мають різну кримінальну відповідальність.

"Самовільне залишення частини — це випадки, коли військовослужбовець покидає свою частину з якихось особистих причин, без наміру уникати служби, але не виконуючи наказу.

У таких випадках, на відміну від дезертирства, немає наміру уникнути бою чи покинути військову службу взагалі", — сказав полковник.

З його слів, для підтримки та повернення військових, які самовільно залишили частину, було впроваджено механізм через додаток «Армія+», що дозволяє подати звернення і повернутися до служби.

Цей механізм продовжено до кінця серпня 2025 року, що є важливим кроком для підтримки військовослужбовців, які потрапили в такі ситуації.

"Держава ухвалила гуманні заходи, серед яких декриміналізація першого самовільного залишення частини, щоб полегшити процес повернення військових до лав Збройних сил України.

Це рішення стало результатом співпраці Міністерства оборони, Генерального штабу та громадського контролю, що є прикладом демократичного підходу до вирішення цієї проблеми.

Залишення частини військовослужбовцем — це не просто порушення дисципліни, це іноді складний особистий вибір, зумовлений обставинами. Тому важливо підтримувати таких людей, а не карати їх одразу.

Це дозволяє зберегти моральний дух та зміцнити армію", — додав Олег Домбровський.

Більше читайте у матеріалі: Мобілізація на Івано-Франківщині: проблема СЗЧ та нові підходи до рекрутингу і військової підготовки

Верховна Рада продовжила воєнний стан та мобілізацію в Україні

Як проводять мобілізацію на Івано-Франківщині: що треба знати про повістки, ВЛК, штрафи

«Це не тільки про людей»: що варто знати прикарпатцям про мобілізаційний ресурс

Безоплатно: як прикарпатці можуть вступити до військового вишу

Термін продовжили до кінця серпня 2025 року: як військовим повернутись з СЗЧ та уникнути покарання

Джерело: firtka.if.ua