"ШІ удосконалюється щомісяця": як вчитель з Івано-Франківська використовує штучний інтелект у навчанні

28 травня 2025 р. 17:07

28 травня 2025 р. 17:07


Чимало освітян можуть ставитися скептично до використання штучного інтелекту в навчальному процесі. Попри це, деякі вчителі добре інтегрують ШІ в навчання.

Зокрема, педагог з Івано-Франківська Володимир Половський розповів Фіртці як штучний інтелект може допомогти для викладання дітям.

За його словами, ШІ розвивається і тепер добре справляється з тестами.

"При цьому, він удосконалюється щомісяця буквально.

Я можу порівняти, коли минулого року я давав завдання штучному інтелекту створити тест і чітко прописував параметр, що я хочу, то виходило щось таке криворуке, що я вирішував нібито ні-ні, тут краще буде працювати, якщо я видрукую отак, як він мені створив, і дам завдання учням познаходити там помилки.

Бо набагато більше часу зайняло б довести тест до якогось ладу. Це так, як з реконструкцією. Іноді неможливо вже реконструювати, тому простіше знести ту будівлю і будувати щось нове.

Так само з тестами. Іноді було, ШІ щось таке настворював, що простіше було просто собі сісти й створити самостійно, це швидше буде і результат такий, який треба.

Натомість зараз штучний інтелект добре з цими питаннями справляється і, відповідно, треба внести лише якісь незначні правки для того, щоб це вже була готова робота", — розповідає Володимир Половський.

Учні часто використовують штучний інтелект для виконання завдань. Тому вчитель інтегрував ШІ у виконання одного з них.

"З десятими класами було завдання створити промову від імені одного з діячів міжвоєнного періоду. Тобто, наприклад, буде для когось Нікола Тесла — від імені Тесли впродовж хвилини треба розповісти про свої винаходи й про себе.

Але штучний інтелект дуже творчий і любить прибрехати. Тому крок перший — використовуючи будь-яку мовну модель, треба правильно сформулювати запит та отримати результат. Крок другий — здійснити верифікацію всього того, що ви отримали.

Тобто перевіряєте все, що вам написав ШІ. Ну й потім зачитуєте, що у вас вийшло, і кажете, як верифікували, які знайшли помилки. Були учні, які казали, що краще самі сядуть і зроблять промову", — говорить педагог.

Більше читайте у матеріалі: «Історія — це всього лише один з проявів інформації»: учитель Володимир Половський з Івано-Франківська про фаховий конкурс, методи навчання та школу майбутнього .

"Рішення політиків не повинні впливати на дитинство": головний освітянин Івано-Франківщини про малокомплектні школи, реформу НУШ та недостачу вчителів

"Ворог залишився той самий": вчитель з Івано-Франківська про важливість вивчення історії

Історик з Івано-Франківська Володимир Половський про освіту: «Пояснення “на пальцях” біля дошки — це те, що реально працює»

"ШІ удосконалюється щомісяця": як вчитель з Івано-Франківська використовує штучний інтелект у навчанні

Джерело: firtka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua