вологість:
тиск:
вітер:
“Прикарпаттяобленерго” розпочало новий сезон тренінгів з домедичної допомоги
В АТ «Прикарпаттяобленерго» стартував новий сезон навчань з домедичної допомоги. Це вже другий рік поспіль, коли компанія проводить такі тренінги для своїх працівників. Цього разу близько 50 співробітників опановували навички першої допомоги спільно з Івано-Франківським юридичним інститутом НУ «Одеська юридична академія».
Пише Голос-Інфо , посилаючись на Прикарпаттяобленерго .
Тренінг провів досвідчений фахівець та реабілітолог Назар Левицький. Він детально розповів і показав на манекені, як правильно проводити штучне дихання, масаж серця, а також що робити у випадку втрати свідомості, відкритої кровотечі чи задухи. Такі базові знання є надзвичайно важливими для кожного, адже володіючи ними, можна врятувати життя як собі, так і оточуючим у непередбачуваних ситуаціях.
На тренінгу також охопили правовий аспект домедичної допомоги. Зокрема, учасникам нагадали, що:
Обов’язок викликати швидку допомогу – це не лише моральна норма. Якщо ви бачите людину, яка потребує медичної допомоги (наприклад, непритомна), ви зобов’язані хоча б викликати швидку. Ігнорування цього може бути кваліфіковано як залишення людини в небезпеці (стаття 135 Кримінального кодексу України).
Домедична допомога є правом, а не обов’язком для цивільної особи. Звичайна людина не зобов’язана надавати першу допомогу руками, якщо вона не є медиком чи рятувальником. Однак, якщо ви вирішили допомогти, ваші дії мають бути в межах ваших знань, щоб не нашкодити.
Не можна давати ліки без згоди потерпілого. У разі погіршення стану здоровʼя потерпілого відповідальність може бути покладена на особу, яка надала медикаменти.
