вологість:
тиск:
вітер:
Україна перейшла на європейський стандарт напруги — що буде з побутовою технікою
З 1 липня 2025 року в Україні діє європейський стандарт напруги 230/400 В.
Номінальна напруга відтепер становить 230/400 В. Допустиме відхилення від номінальної напруги передбачене у межах 10% (від 207 до 253 В).
Про це йдеться у постанові Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунпослуг, передає NV .
Документ вносить зміни до Кодексу системи розподілу, передбачаючи європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення. Стандарт, який визначав характеристики напруги електропостачання в електричних мережах, втратив чинність у березні 2024 року.
У травні того ж року був затверджений стандарт, гармонізований з європейським EN 50160 методом перекладу з урахуванням року його первинного прийняття як національного підтвердження. Він набрав чинності 1 березня 2025 року.
Позитивний вплив на якість електропостачання
Очікується, що перехід на європейські стандарти позитивно вплине на якість електропостачання. Так, стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу в додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори. Крім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності — електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності.
Група ДТЕК наголошує, що побутова техніка виробляється із врахуванням вимог Європейського Союзу, тому перехід на новий стандарт напруги їй не зашкодить.
Як повідомляв “Галицький кореспондент” , про те, що з 1 липня 2025 року в Україні зміниться стандарт напруги — з 220 В на 230 стало відомо ще у квітні.

Новини рубріки

У Тисменицькій громаді зустріли звільненого з полону Петра Марцінка
02 липня 2025 р. 09:22

Долинська лікарня хоче закрити денний стаціонар? У медзакладі спростовують
02 липня 2025 р. 09:21