вологість:
тиск:
вітер:
Національна легенда України: відійшов у засвіти композитор Ігор Поклад
Ігор Поклад – автор понад 150 музичних творів.
9 липня на 84-тому році життя помер український композитор Ігор Поклад.
Ігор Поклад – український композитор та опермейстер, заслужений діяч мистецтв УРСР і Герой України. У 2024 році від президента отримав нагороду «Національна легенда України».
«От і все… Любила, люблю і любитиму завжди… Помоліться за Ігоря Дмитровича, будь ласка… За його безсмертну душу…», — написала дружина композитора Світлана Поклад.
Ігор Поклад був автором понад 150 музичних творів, серед яких широко відомі пісні «Ой летіли дикі гуси», «Чарівна скрипка» і «Два крила», створені у співпраці з поетом Юрієм Рибчинським.
Також Ігор Поклад написав музику до десятків мюзиклів і оперет, зокрема «Конотопська відьма», «Різдвяна ніч», «Друге весілля в Малинівці», відомих кіно- й анімаційних стрічок — «Енеїда» і «Як козаки в хокей грали».
Пісні Ігоря Поклада виконували провідні артисти української естради, а його мелодії стали частиною музичної історії країни.
Прощання з композитором відбудеться 11 липня в Київській обласній філармонії.
Ігор Поклад так згадував про своє становлення: «Усі вчителі четвертої школи Тернополя, де я лупав свій граніт науки, на все життя для мене залишаться незабутніми. Не можу не відзначити їх розум і далекоглядність. Уже тоді вони чудово розуміли, яка роль мені призначена знали, що ні хімія, ні фізика мені не потрібні. Тому на екзаменах до мене ставилися поблажливо».
Композитор дуже тепло пригадував навчання у Львові: «Не знаю, як так сталося, але першою мій мелодичний талант побачила та відчула моя вчителька. Вона підійшла до моїх Батьків та сказала: «У вас росте талановита дитина — музикант. У нього має бути гарне майбутнє. Він повинен займатися музикою, а ви маєте йому в цьому допомогти!» Так я опинився в музичній школі. Правда, було це вже у дев’ятому класі, але весь курс музичної семирічки я пройшов лише за два роки. Мені бракувало знань, навиків, треба було переходити до більш практичних та професійних предметів. Тому Батьки знайшли мені у Львові викладача, в якого навчався приватно. Вибір був влучний на всі сто відсотків: професор Львівської консерваторії Борис Шейко дав мені все необхідне. І навіть більше!… знань, отриманих у «консерваторії Бориса Шейка», мені вистачило на всі роки мого навчання і в музичному училищі імені Глієра, і в столичній консерваторії. Саме вони стали тим фундаментом, на якому будувалася моя творчість. Тому нині відчуваю величезну вдячність до свого першого педагога. Моє життя без тих двох років навчання у Львові було б не таким яскравим і самобутнім».

Новини рубріки

Блутанг: алгоритм дій у разі підозри на захворювання
09 липня 2025 р. 16:47

У Яремчі Volkswagen врізався в Opel перед пішохідним переходом
09 липня 2025 р. 16:40