В Івано-Франківську зросла кількість поранених із больовим синдромом: що змінюється у лікуванні

09 липня 2025 р. 13:06

09 липня 2025 р. 13:06


Проблема больового синдрому в осіб із бойовими та хронічними травмами залишається актуальною, утім, в Івано-Франківську з’являється все більше можливостей для її ефективного контролю.

Про це журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов .

«Сьогодні його вдається подолати набагато успішніше, ніж ще кілька років тому. Якщо у 2022 році звернень із подібною проблематикою було зовсім небагато — поодинокі випадки, — то зараз ми спостерігаємо значне зростання», — зазначив фахівець.

Зростання кількості звернень пов’язане з поширенням інформації про ефективність комплексного підходу до лікування. Йдеться про поєднання регіональних методів знеболення з медикаментозною терапією.

«Про цю методику заговорили — як серед лікарів, так і серед пацієнтів. Усі переконалися в її ефективності. Тому сьогодні до нас дедалі частіше звертаються колеги з інших спеціальностей — травматологи, хірурги, фахівці з реабілітації», — розповів професор Тітов.

Методи знеболення застосовують не лише у військових із бойовими пораненнями, а й у цивільних, зокрема пацієнтів із хронічними захворюваннями.

Часто йдеться про судинну патологію нижніх кінцівок — облітеруючий ендартеріїт або атеросклероз, які супроводжуються сильним ішемічним больовим синдромом. У таких випадках кафедра тісно співпрацює з ангіологами.

Нині група протибольової терапії має сучасне обладнання для об’єктивної оцінки інтенсивності болю. Це дозволяє лікарям не лише покладатися на слова пацієнтів, а й користуватися новітніми технологіями — зокрема ANI-моніторингом, системою Conox і пупілометрією.

Також планується тісніша співпраця з професоркою Вікторією Гриб , яку часто залучають до консультування тяжких пацієнтів. У пріоритеті — наукова робота, зокрема тестування ефективності різних анальгетиків та їх комбінацій із використанням сучасних засобів моніторингу.

Окремий інтерес, за словами професора Тітова, становить вивчення проявів больового синдрому залежно від виду мікробного збудника у рані.

«Роботи багато, адже війна створила безліч нових медичних викликів, що потребують щоденної, кропіткої праці, вивчення, аналізу й осмислення нових медичних фактів. І саме така робота й означає “тримати медичний фронт”», — резюмує Іван Тітов.

В Івано-Франківську зросла кількість поранених із больовим синдромом: що змінюється у лікуванні

Джерело: firtka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua