вологість:
тиск:
вітер:
«Картка „Галка“ надійніша», — мер Івано-Франківська про проблеми з валідаторами та штрафи за оплату, яка не пройшла
В Івано-Франківську пасажири електротранспорту скаржаться на проблеми з валідаторами — пристроями для оплати проїзду.
Люди оплачують проїзд, наприклад, телефоном, але сповіщення про оплату не завжди відображається контролерам, що призводить до штрафів.
На це в етері ТРК «РАІ» відреагував міський голова Руслан Марцінків , пише Фіртка .
«Є випадки, коли пасажир показує телефон з оплатою, але контролер не бачить підтвердження, і виникають конфлікти», — зазначив мер.
Мер порадив користуватися карткою «Галка», яка працює надійніше у системі оплати.
«Щоб людина проплатила, але отримала штраф, — це поодинокі випадки. У разі такого випадку звертайтесь до кол-центру», — додав Марцінків.
Водночас у комунальному підприємстві «Електроавтотранс» пояснили, чому іноді оплата не проходить і як цього уникнути.
Так, зазначають, однією з причин є неправильне прикладання банківської картки або смартфона до валідатора.
«Часто картку рухають під кутом, занадто рано або тримають занадто близько чи далеко від зчитувача, через що токен оплати не створюється і транзакція не проходить.
На екрані валідатора це проявляється чорним або біло-чорним екраном з червоним хрестиком замість зеленої галочки — це означає, що оплата не підтверджена.
Для успішної оплати потрібно чітко прикласти картку або смартфон рівною площею до валідатора на 2–4 секунди, після чого відвести пристрій на 30–40 см і зачекати кілька секунд».
Після успішної операції банківська картка блокує повторні спроби оплати протягом 60 секунд, щоб уникнути подвійного списання. Якщо потрібно оплатити проїзд кількох пасажирів, слід дочекатися цього часу перед повторною валідацією.
«Інша причина відмови у сплаті — блокування картки через невдалі спроби оплати раніше. Такі картки потрапляють у спеціальний стоп-лист банку і не можуть бути використані в валідаторах, поки питання не буде вирішене через банк».
Пасажирам нагадують, що різні платіжні системи мають різні правила: MasterCard дає банкам кілька спроб списання коштів, тоді як VISA суворіша і може заблокувати картку вже після однієї невдалої операції.
Щоб уникнути проблем, рекомендується перевіряти наявність коштів на рахунку, не тримати картку чи смартфон передчасно біля валідатора та діяти уважно.
«Якщо оплата не проходить, можна спробувати інший валідатор у транспорті або скористатися альтернативними способами оплати, наприклад QR-квитком.
Валідатор створює токен на основі отриманих даних, і лише після успішного зчитування підтверджує оплату».

Новини рубріки

На війні загинув боєць з Прикарпаття Юрій Доронюк (ФОТО)
11 липня 2025 р. 20:40

Одеські прикордонники показали, як збили ворожий Shahed (ВІДЕО)
11 липня 2025 р. 20:36

На Прикарпатті виявили майже 60 фактів втручання в газові лічильники
11 липня 2025 р. 20:35