Не на меблі, а на розпал: що не так з деревиною на Івано-Франківщині та як це впливає на її експорт

12 липня 2025 р. 01:11

12 липня 2025 р. 01:11


Деревина з Івано-Франківської області є менш придатною для заготівлі, порівняно з іншими регіонами України.

Через це її часто експортують в інші країни, як дрова. Найбільший попит — у Туреччини, Молдови та Угорщини, розповів Суспільному голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль.

З його слів, Івано-Франківщина кардинально відрізняється від інших регіонів тим, що в її лісах — велика частка санітарних рубок.

“Такі рубки неминуче сприяють виготовленню дров. Простоявши кілька років, дерево всихає і втрачає свій товарний вигляд. Тому ми говоримо про гіршу якість. До прикладу, у Львівській області деревина для заготівлі виходить кращою”, — пояснює Віктор Смаль.

За його словами, підприємства, що купуватимуть деревину з Івано-Франківщини, перероблятимуть її не для елітного виробництва.

“Загалом країна, яка найбільше займається покупкою дров’яної деревини (дров — ред.), є Румунія”, — каже Віктор Смаль.

Всього з 15 мільйонів кубометрів деревини, заготовлених в Україні у 2024 році, експортували 2,5 мільйона.

“У нас діє мораторій на експорт кругляка, тобто експортується уже перероблена деревина. Це може бути обрізна дошка, брус. Далі воно використовується у будівництві. Топ-3 країни, куди виїхала наша деревина, це — Туреччина, Молдова, Угорщина”, — говорить Віктор Смаль.

Нагадаємо , 20-річного закарпатця судитимуть за незаконну порубку ялин у курортній Поляниці. Хлопець нарубав на 65 тисяч гривень.

Не на меблі, а на розпал: що не так з деревиною на Івано-Франківщині та як це впливає на її експорт

Джерело: gk-press.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua