вологість:
тиск:
вітер:
Обшуки у голови Центру протидії корупції – організація заявила про “свавілля та політичну розправу”
ДБР провело обшуки у будинку голови громадської організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна. А також у військовій частині в Чугуївському районі Харківщини, де він проходить службу. У нього також забрали телефон.
У Центрі протидії корупції (ЦПК) заявили, що підозра та обшуки у голови ЦПК Віталія Шабуніна є “свавіллям та політичною розправою”.
Відповідну заяву ЦПК опублікував у суботу, 12 липня, передає Суспільне .
Там наголосили, що підозра ДБР Шабуніну в ухиленні від військової служби та шахрайстві є абсолютно необґрунтованою.
Ухилення від військової служби
В організації наголосили, що кожного разу Шабунін перебував за місцем дислокації того підрозділу, де відповідно до військових наказів свого керівництва проходив військову службу.
Обвинувачення ДБР стосуються епізоду та періоду часу з вересня 2022 року по лютий 2023 року, коли під час перебування його підрозділу ТрО на Київщині в Сухолуччі Віталій був відряджений до НАЗК, заявили в ЦПК.
У ЦПК наголосили, що на той час його підрозділ дислокувався у Сухолуччі, тому “закид ДБР про те, що він міг “ухилятися від військової служби на передовій”, є безглуздим”. Повідомляється, що після завершення відрядження в НАЗК Віталій разом зі своїм підрозділом поїхав на Донеччину та проходив військову службу там.
За даними ЦПК, під час відрядження в НАЗК Шабунін займався просуванням антикорупційних змін та реформ, у тому числі в оборонному секторі.
Шахрайство
- Незаконні бойові
Як стверджують у ЦПК, оскільки Шабунін виконував наказ командування про відрядження до НАЗК, то немає жодних підстав стверджувати про заволодіння коштами. Це була офіційна зарплата військовослужбовця, йдеться у заяві.
Там додали, що жодних “бойових виплат” Шабунін ніколи не отримував.
“Як нараховане та сплачене військовою частиною до бюджету ЄСВ можна розцінити як збитки для державного бюджету – лишається абсурдною загадкою”, — додали у заяві.
- Незаконне користування волонтерською машиною
У ЦПК заявили, що у підозрі немає жодного слова про незаконне використання Віталієм авто 2005 року випуску, придбаного для нього як для військовослужбовця благодійним фондом.
У громадській організації заявили, що така практика, коли благодійні фонди та організації передають придбаний ними автомобіль у користування безпосередньо військовому, а не військовій частині – є абсолютно звичною у Силах оборони та відповідає закону.
Про що мова
Напередодні стало відомо, що Державне бюро розслідувань повідомило про підозру громадському активісту через ухилення від військової служби та шахрайство. У ДБР наголошують, що підозра не повʼязана з його діяльністю. Джерела у правоохоронних органах повідомили Суспільному, що ДБР повідомили про підозру Віталію Шабуніну.
За даними державного бюро розслідувань, підозрюваний мобілізувався у 2022 році, але упродовж тривалого часу не з’являвся до місця служби. Також активіст під виглядом “відряджень” перебував у цивільних установах, що не належать до складу Сил оборони.
Раніше стало відомо, що ДБР проводить обшуки у будинку голови громадської організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна. А також у військовій частині в Чугуївському районі Харківщини, де він проходить службу. У нього також забрали телефон.
Нагадаємо , онлайн-казино “PIN-UP” зобов’язали сплатити 2,6 мільярда гривень . Це найбільша спецконфіскація грошей в історії України.

Новини рубріки

Що вирощувати в липні, щоб мати врожай до кінця сезону
12 липня 2025 р. 19:47

На Прикарпатті водій мікроавтобуса збив 91-річного велосипедиста
12 липня 2025 р. 19:37