Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
У франківській обласній лікарні помер хлопець з лептоспірозом
У червні до обласної лікарні на діаліз потрапив хлопець з гострою нирковою недостатністю, його намагалися врятувати упродовж доби, та зусилля лікарів були марними.
Медики запідозрили лептоспіроз, і це підтвердив Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб, провівши реакцію мікроскопічної аглютинації, інформують на
сторінці
лікарні.
«Цього сезону на діалізі ми мали двох пацієнтів з лептоспірозом з важким перебігом, де була приєднана ниркова недостатність, так як ми маємо апарати штучної нирки і проводимо замісну ниркову терапію», – розповідає лікарка-анестезіологиня відділення анестезіології та інтенсивної терапії Центру нефрології далізу та трансплантації Тетяна Карач.
Одного пацієнта вдалося врятувати.
«Якщо вчасно провести лікування, то це дозволяє нам допомогти, але важкість стану залежить від виді збудника, яких є досить багато й не всі призводять до ниркової недостатності», – пояснює лікарка.
Найчастіше важкі форми викликає лептоспіра іктерогеморагіка (Leptospira icterohaemorrhagiae). Тепер треба бути особливо пильними, оскільки хвороба має сезонність, в основному її випадки трапляються в літньо-осінній період.
Лептоспіроз – це хвороба з групи особливо небезпечних інфекцій.
«Це є зооноз, тобто лептоспірозом люди заражаються від тварин, але від людини до людини хвороба не передається, – каже Тетяна Карач. – Шлях зараження може бути як аліментарний (пов’язаний з харчуванням), так і контактний, бо лептоспіри можуть заражати людину навіть через здорову непошкоджену шкіру, наприклад, там, де є стояча якась вода».
У відділенні інтенсивної терапії є 10 стаціонарних ліжок, 6 з яких реанімаційні. Заповненість практично зажди стовідсоткова, а іноді, як-от зараз, доводиться надавати допомогу навіть більшій кількості пацієнтів, адже ургенція не передбачає черг. Амбулаторно ж в Центрі нефрології, діалізу та трансплантації приймають до 160-ти пацієнтів, які приходять на діаліз із дому.
Якщо пацієнт знаходиться на амбулаторному діалізі, то зазвичай це сеанси тричі на тиждень по чотири години. Мінімальна доза діалізу – 12 годин на тиждень. За необхідності вона може коригуватися. Натомість для хворих в інтенсивній палаті процедура може неперервно тривати й 72 години, і більше – завдяки апарату постійної гемофільтрації.

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки

Низка країн ЄС виступили проти нової торгівельної угоди з Україною
14 липня 2025 р. 21:56

Калуські ветерани стали частиною проєкту “Фотогерої” та збирають кошти для побратимів (ФОТО)
14 липня 2025 р. 21:48

Трамп: в Україну скоро прибудуть додаткові зенітно-ракетні комплекси Patriot
14 липня 2025 р. 21:28