Корисні властивості морквяного соку: що варто знати

15 липня 2025 р. 10:43

15 липня 2025 р. 10:43


Морквяний сік містить антиоксиданти, вітаміни та мінерали, які залишаються після віджимання. Найбільше поживних речовин у свіжовичавленому соку без доданого цукру.

Про це пише “ Галка ” з посилання на Marthastewart.

Підтримує імунітет

Морквяний сік містить вітаміни А і С – дві ключові речовини для правильної роботи імунітету. Вітамін А підтримує цілісність слизових оболонок, які слугують першою лінією захисту організму від патогенів , пояснила дієтологиня Ліна Бегдаш .

Він також сприяє виробленню лейкоцитів, які знищують хвороботворні мікроби .

Допомагає здоров’ю очей

Він багатий на бета-каротин, який в організмі перетворюється на вітамін А. За словами Бегдаш, вітамін А сприяє виробленню білків, необхідних для нічного зору. Крім того, за словами Куган, бета-каротин захищає очі від запалення та окислювального стресу.

Це життєво важливо для здоров’я очей, оскільки запалення й окислювальний стрес можуть призвести до хронічних захворювань очей.

Сприяє здоров’ю серця

Морквяний сік містить кілька поживних речовин, що підтримують роботу серця, сказала Бегдаш. Серед них калій – мінерал, який знижує кров’яний тиск, розслабляючи стінки кровоносних судин, зазначила вона.

Він також допомагає регулювати серцевий ритм, що може допомогти запобігти аритмії (наприклад, проблемам із серцебиттям). Бета-каротин у морквяному соку також знижує окислювальний стрес і запалення – два фактори, що сприяють розвитку серцево-судинних захворювань.

Крім того, морква є природним джерелом нітратів, які в організмі перетворюються на оксид азоту, зазначила Бегдаш. Цей газ розширює кровоносні судини, що покращує приплив крові до органів і знижує кров’яний тиск.

Збільшує водний баланс

“Морквяний сік сприяє підтримці водного балансу організму, оскільки морква на 85-95% складається з води”, – пояснила Куган.

“Морква також містить електроліти, “такі як калій і невелика кількість натрію, які допомагають підтримувати водний баланс і роботу нервової системи”, – додала Бегдаш.

Морквяний сік проти моркви

“Морквяний сік і морква мають унікальні корисні властивості, але у них різна поживна цінність і, отже, різний вплив на організм”, – сказала Бегдаш.

Клітковина: Морквяний сік містить мало клітковини, оскільки більшу її частину видаляють у процесі віджимання.

“Навпаки, цільна морква, особливо сира або злегка приготована, багата як на нерозчинну, так і на розчинну клітковину, яка допомагає регулювати рівень цукру в крові та підтримувати здоров’я кишківника”, – розповіла дієтологиня і додала, що процес жування також робить цільну моркву ситнішою.

Цукор: “Сік більш калорійний і містить більше цукру на порцію завдяки високій концентрації натуральних цукрів”, – розповіла Бегдаш.

Бета-каротин: За словами Бегдаш, бета-каротин у морквяному соку краще засвоюється.

“Загалом, морквяний сік – багатий поживними речовинами і зручний варіант, особливо для зміцнення здоров’я очей та імунітету”, – підсумувала Бегдаш. Це пов’язано з високим вмістом бета-каротину, вітаміну А і вітаміну С.

“Цілісна морква найкраще підходить для тривалого відчуття ситості, травлення та контролю рівня цукру в крові”, – зазначила вона.

Корисні властивості морквяного соку: що варто знати

Джерело: galka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua