На Прикарпатті викрили посадовців «Облавтодору», які організували схему з корисними копалинами на 4,5 млн грн

22 червня 2026 р. 15:14

22 червня 2026 р. 15:14


Слідчі поліції Івано-Франківщини ліквідували масштабну схему незаконної реалізації державних надр, через яку державному підприємству завдано збитків на суму понад 4,5 мільйона гривень.

Пише Голос-Інфо , посилаючись на Поліцію Івано-Франківської області .

До складу організованої групи входили колишній виконувач обов’язків директора ДП «Івано-Франківський облавтодор», двоє його підлеглих та керівник приватної компанії.

Суть незаконної схеми

  • Державне підприємство мало ліцензію на видобуток пісковику в Надвірнянському районі. Проте фігуранти передали видобуту сировину під фактичний контроль підконтрольної приватної структури.
  • Щоб приховати злочин, посадовці створили для «Облавтодору» штучні боргові зобов’язання. Надалі право вимоги за ними перейшло до комерційної фірми, яка отримала можливість купувати камінь за цінами, значно нижчими від ринкових.
  • Приватне підприємство переробляло за безцінь отриманий пісковик на щебінь різних фракцій та продавало його третім особам уже за ринковою вартістю.

За даними слідства, з вересня 2023 року по березень 2024 року учасники групи незаконно реалізували понад 25 тисяч тонн пісковику.

19 червня слідчі ГУНП в Івано-Франківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури повідомили чотирьом фігурантам про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем).

Суд уже обрав усім підозрюваним запобіжні заходи. Досудове розслідування наразі триває.

На Прикарпатті викрили посадовців «Облавтодору», які організували схему з корисними копалинами на 4,5 млн грн

На Прикарпатті викрили посадовців «Облавтодору», які організували схему з корисними копалинами на 4,5 млн грн

Джерело: www.golosinfo.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua