Цифровізація та превенція: у Карпатах запрацював перший екологічний патруль нового зразка

23 червня 2026 р. 12:51

23 червня 2026 р. 12:51


Урочисте відкриття ПЕК №1 об’єднало представників влади всіх рівнів та міжнародних партнерів. У заході взяли участь народні депутати України (Олена Криворучкіна, Едуард Прощук, Олександр Матусевич, Ігор Фріс, Василь Вірастюк), очільники Держекоінспекції України та Карпатського округу, представники Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, а також голови прикарпатських громад.

Серед активних учасників відкриття — очільник Надвірнянської громади Зіновій Андрійович, який підкреслив стратегічну важливість цієї події для всього Карпатського регіону.

«Відкриття першого на Прикарпатті Пункту екологічного контролю — це важливий крок у впровадженні сучасної моделі державного екоконтролю, яка базується на принципах превенції, прозорості та цифровізації. Новий підрозділ покликаний забезпечити ефективний захист довкілля та оперативне реагування на екологічні виклики в Карпатському регіоні» , — наголосив Зіновій Андрійович.

Завдяки сучасному обладнанню — мобільним лабораторіям, дронам і бодікамерам — інспектори матимуть можливість оперативно виявляти та фіксувати порушення природоохоронного законодавства. Особлива увага приділятиметься запобіганню незаконним вирубкам лісу, джипінгу, забрудненню водойм, засміченню територій та іншим порушенням у сфері охорони довкілля.

“Для нашого Прикарпаття, яке є справжньою природною перлиною України, збереження екологічної рівноваги має надзвичайно важливе значення. Переконаний, що впровадження таких сучасних підходів сприятиме ефективнішому захисту навколишнього середовища та наближенню України до європейських стандартів екологічного контролю.”,- додав Зіновій Андрійович

Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб , Телеграм , Фейсбук та Інстаграм .

Цифровізація та превенція: у Карпатах запрацював перший екологічний патруль нового зразка

Джерело: www.golosinfo.com.ua