вологість:
тиск:
вітер:
Директорка франківської лікарні, яку підозрюють у привласненні 2,1 млн грн, не змогла оскаржити запобіжний захід
Директорка кластерного медзакладу на базі Міської клінічної лікарні №1 Тереза Стефанків намагалася оскаржити рішення суду про застосування до неї запобіжного заходу у вигляді застави, однак апеляційний суд залишив ухвалу без змін.
Про це повідомили “Галці” у Івано-Франківській обласній прокуратурі.
Нагадаємо, 62-річну директорку підозрюють у організації схеми незаконного отримання державних коштів. За версією слідства, упродовж 2023–2025 років заклад подавав до НСЗУ електронні звіти з неправдивими відомостями про операції із заміни суглобів — нібито проведені з використанням ендопротезів, які мали перебувати на балансі лікарні. Фактично ж пацієнти купували імплантати власним коштом, а на балансі закладу жодного ендопротеза не було.
Слідство встановило 102 такі випадки, за якими лікарня отримала від НСЗУ понад 2,1 мільйона гривень компенсації, що фактично не підлягала виплаті.
29 травня директорці повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) — санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі.
Суд обрав їй запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 266 тисяч гривень. Минулого тижня підозрювана намагалась оскаржити це рішення, проте апеляційний суд залишив ухвалу без змін.
- Для міської лікарні на Матейка передали спеціальний автомобіль для пацієнтів з інвалідністю
- У Франківську запрацював об’єднаний кластер з чотирьох медзакладів: перші результати й плани
Джерело: galka.if.ua
Новини рубріки
Сотні людей щотижня отримують підтримку: як працює спільнота Святого Егідія в Івано-Франківську
23 червня 2026 р. 13:58
Прикарпатець відновлює занедбані лісові джерела на Франківщині
23 червня 2026 р. 13:44
На Прикарпатті відкрили перший Пункт екологічного контролю
23 червня 2026 р. 13:31