На Прикарпатті відкрили перший Пункт екологічного контролю

23 червня 2026 р. 13:31

23 червня 2026 р. 13:31


22 червня відбулося відкриття першого на Прикарпатті Пункту екологічного контролю (ПЕК №1) Державної екологічної інспекції Карпатського округу, який розпочав роботу у місті Яремче, пише КУРС з посиланням на Державну екологічну інспекцію Карпатського округу.

Він передбачає нову модель роботи екологічної інспекції, орієнтовану на превенцію, прозорість і цифровізацію.

Новий підрозділ функціонуватиме в місті Яремче. До зони його відповідальності входять Яремчанська, Поляницька, Ворохтянська та Верховинська територіальні громади, що охоплюють 31 населений пункт. Загальна площа території обслуговування становить 1292 км².

Завдяки сучасному обладнанню — мобільним лабораторіям, дронам і бодікамерам — інспектори зможуть фіксувати порушення в режимі реального часу.

Проєкт реалізується за підтримки ПРООН в Україні та уряду Швеції.

Ініціативу впроваджують у межах Стратегії реформування державного екологічного контролю до 2029 року, що базується на стандартах ЄС та була ухвалена Урядом. Координацію здійснює Міністерство економіки України спільно з Держекоінспекцією.

Начальник ДЕІ Карпатського округу Сергій Гаєвський відзначив, що новий Пункт екологічного контролю стане інструментом оперативнішої роботи інспекторів на місцях, які патрулюватимуть території з метою виявлення та запобігання правопорушенням у сфері довкілля. Це вирубка лісів, джипінг, забруднення води, засмічення та інші порушення. Найближчим часом ПЕК також почне функціонувати в Чернівецькій області.

”Наша позиція полягає в тому, що ми відходимо від застарілих каральних методів, коли головною метою було притягнення порушника до відповідальності, і переходимо до превентивних підходів — попередження таких правопорушень. Для цього ми працюємо безпосередньо в регіонах, а не лише в обласних центрах. Відкриваючи такі пункти екологічного контролю, які фактично є робочими місцями наших інспекторів з охорони довкілля, ми своєю присутністю в громадах сприятимемо запобіганню екологічним правопорушенням”,- зазначив тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної екологічної інспекції України Олександр Субботенко.

КУРС писав, що у Калуші розробляють Місцевий план управління відходами до 2034 року

Ctrl + Enter

На Прикарпатті відкрили перший Пункт екологічного контролю

Джерело: kurs.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua