На Прикарпатті директора АЗС оштрафували на 119 тисяч гривень за продаж нелегального пального

23 червня 2026 р. 18:14

23 червня 2026 р. 18:14


Директора ТОВ «ОІЛ ЕКСТРА» визнали винним у незаконному придбанні, зберіганні та збуті незаконно виготовленого пального. Чоловік отримав штраф у 119 тисяч гривень, а вилучене пальне передадуть на потреби Сил оборони України.

Як йдеться у вироку Богородчанського районного суду, чоловік із 2024 року очолював товариство, яке здійснювало роздрібну торгівлю пальним на автозаправній станції у Богородчанах на вулиці Шевченка, пише Фіртка .

Ліцензія на роздрібну торгівлю пальним у підприємства діяла до кінця вересня 2025 року. Після її завершення директор, як встановив суд, домовився з невідомим постачальником про реалізацію пального за готівку без офіційного обліку.

За матеріалами справи, у січні 2026 року на АЗС почали продавати бензин і дизельне пальне невідомого походження. Гроші від продажу чоловік передавав постачальнику, а різницю між ціною закупівлі та продажу залишав собі.

Правоохоронці припинили діяльність під час обшуку 27 лютого 2026 року. На території заправки вилучили 4 800 літрів дизельного пального та 2 190 літрів бензину, а також 8 005 гривень готівки, які, за даними слідства, були отримані від продажу.

У суді обвинувачений визнав провину та розповів, що раніше працював оператором і касиром на цій же АЗС, а згодом став директором. За його словами, після завершення дії ліцензії йому запропонували продавати пальне «поза обліком», на що він погодився.

Чоловік зазначив, що не повідомляв про це засновника товариства та власників орендованого обладнання. У скоєному він розкаявся.

Суд врахував, що обвинувачений раніше не судимий, позитивно характеризується, має третю групу інвалідності та визнав провину. Обставиною, що пом’якшує покарання, визначили щире каяття. Обтяжуючих обставин суд не встановив.

За ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України суд призначив йому штраф у розмірі 7 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 119 тисяч гривень.

Вилучене пальне конфіскували. Суд постановив передати його безоплатно як гуманітарну допомогу на потреби Сил оборони України. Готівку у сумі 8 005 гривень конфіскували в дохід держави.

Також суд зобов’язав чоловіка сплатити понад 45,8 тисячі гривень витрат за проведення експертиз.

На Прикарпатті через суд вимагають повернути 129 тисяч гривень за непоставлене пальне для райдержадміністрації

На Прикарпатті директора АЗС оштрафували на 119 тисяч гривень за продаж нелегального пального

Джерело: firtka.if.ua