вологість:
тиск:
вітер:
Син — інструктор, чоловік — бухгалтер: "мертві душі" працювали у санаторії МОЗ на Прикарпатті (ФОТО)
На Прикарпатті викрили схему розкрадання бюджетних коштів у спеціалізованому санаторії Міністерства охорони здоров’я України. Протягом кількох років у закладі фіктивно працевлаштовували людей, які фактично не виконували жодної роботи, але отримували зарплати та премії за рахунок державного бюджету.
Про це інформує “Галка” з посиланням на Івано-Франківську обласну прокуратуру.
Організаторкою схеми слідство вважає 49-річну головну бухгалтерку санаторію, яка майже 20 років працювала у закладі, а з березня 2023 року стала заступницею директорки з економічної частини.
Як зазначають у поліції області, йдеться про санаторій “Косів”. До справи жінка залучила чотирьох спільниць — директорку, інспекторку з кадрів, бухгалтерів та власних родичів, які отримали посади в закладі.
За версією слідства, перших фіктивних працівників почали оформлювати ще у 2019 році. Серед них були родичі та знайомі посадовиці. Зокрема, її матір оформили медичною сестрою лікувального відділення, сина — інструктором з праці, а чоловіка — провідним бухгалтером у тому ж підрозділі.
Надалі до реалізації схеми, за даними правоохоронців, долучилися ще дві працівниці бухгалтерії, інспекторка з кадрів та директорка санаторію. Вони оформляли нових “працівників”, готували необхідні документи, подавали їх до МОЗ та забезпечували отримання фінансування з державного бюджету.
Слідство встановило, що загалом у закладі фіктивно працевлаштували щонайменше 37 осіб. Їх вносили до штатних документів, табелів обліку робочого часу, нараховували зарплати та премії, хоча фактично трудових обов’язків вони не виконували.
Для створення видимості законності до офіційної документації вносили неправдиві відомості про відпрацьований час та виконання роботи. Після цього документи підписувала директорка закладу, а бухгалтерія здійснювала нарахування коштів.
За даними слідства, банківські картки, на які надходили зарплати фіктивних працівників, а також коди доступу до них перебували у головної бухгалтерки. Вона знімала гроші та розподіляла їх між учасницями схеми.
У результаті протягом 2019–2024 років із державного бюджету безпідставно виплатили понад 15,3 мільйона гривень.
Прокурори повідомили про підозру п’ятьом службовим особам санаторію. Головній бухгалтерці, директорці, бухгалтерці з оплати праці та інспекторці з кадрів інкримінують заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України). Заступниці головного бухгалтера, яка з березня 2023 року обійняла посаду головної бухгалтерки, повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України.
22 червня Івано-Франківський міський суд обрав чотирьом підозрюваним запобіжні заходи у вигляді застави по 998,4 тисячі гривень. Для заступниці головного бухгалтера визначили заставу в розмірі 1,6 мільйона гривень.
Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУНП в Івано-Франківській області.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.
Джерело: galka.if.ua
Новини рубріки
Понад 15,3 млн грн збитків: у санаторії "Косів" викрили 37 фіктивних працівників
24 червня 2026 р. 13:07