Понад 3,4 тисячі прикарпатців пройшли «Скринінг здоров’я 40+»

24 червня 2026 р. 14:01

24 червня 2026 р. 14:01


В Івано-Франківській області 3 461 житель уже скористався послугами Національної програми «Скринінг здоров’я 40+», спрямованої на раннє виявлення факторів ризику та неінфекційних захворювань.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук, пише ПІК .

За його словами, більшість учасників програми — люди віком від 40 до 64 років (73,3%), ще 26,7% становлять громадяни віком 65+.

Серед тих, хто пройшов обстеження, переважають жінки — 72,8%, тоді як чоловіки складають 27,2%.

Фахівці відзначають позитивну динаміку охоплення населення профілактичними оглядами. Так, у лютому 2026 року послугою скористалися лише 26 осіб, у березні — 257, у квітні — 495, у травні — 1 341, а лише за першу половину червня — 1 342 жителі області.

У Центрі контролю та профілактики хвороб Івано-Франківщини пов’язують зростання кількості звернень із рішенням Міністерства охорони здоров’я України скасувати з червня 2026 року прив’язку проходження скринінгу до місяця народження пацієнта, що зробило послугу доступнішою.

У відомстві наголошують, що програма «Скринінг здоров’я 40+» є важливим інструментом профілактичної медицини та сприяє формуванню культури регулярних медичних обстежень серед населення.

Читайте в ПІК:

Понад 3,4 тисячі прикарпатців пройшли «Скринінг здоров’я 40+»

Джерело: pik.net.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua