“Хтось поклав око на базальтову бруківку?”: франківці про оновлення Привокзальної площі

25 червня 2026 р. 11:35

25 червня 2026 р. 11:35


У Франківську оголосили тендер на реконструкцію пішохідних зон Привокзальної площі. Проєкт передбачає облаштування безбар’єрного простору, пониження бордюрів, встановлення тактильної плитки та оновлення тротуарів.

“Хтось поклав око на базальтову бруківку?”: франківці про оновлення Привокзальної площі

Вадим Войтик : ну таке. проблема перехрестя з Залізничною та виїзду з автовокзалу залишилася. як і хаос в тій частині, де зупинка транспорту в напрямку Лепкого.

Ігор Маціборський : Головне не викидайте якісну базальтову бруківку історичну, а використайте її як на Тринітарські і викіньте, чи передайте в садік, ті паравозіки,бо замість творчого декоративно білого паравозіка з елементами декору, поставили паравозік з вуличних меблів дитячого садка заводські і дитячим нахилом, а не декоративним і ще на Вокзалі на кольці, ну той паравозік в сквері великий гарний з далека замітно вокзал і фотографуються, а на кольці краще квіти посадити і не великі хвойні кущі, щоб зимою була якась зелень

Андрій Філіпов : А як гарно на проєктному відео немає уродських бордів… Як же ж вони паскудять місто!!

Ростислав Копей відповів: На картинках завжди гарно.

Альтернативна Медицина відповів: ви думаєте, що бордів не буде? Повірте, будуть.

Вадим Липко : Запилення очей? Як там міст на пасічну? Будинок АС 3? Скільки нових парків ви облаштували? Скільки нових шкіл та садочків?

Юрій Михайлович : Нема куди потратити 6 млн гривень під час війни…

Yuriy Lozovenko відповів: чому ж?.. можна докласти до минулорічних 400 млн грн на новий міст на Пасічну…

Oleksiy Petechel : Відео без МАФів, то так буде і в реальності?

Олександр Олесь : Що ж там нового має бути? бруківку заберете?))

Natali Nata відповіла: бруківку заберуть, десь не вистачає

Дмитро Заник : Здається що це є черговий невдалий проект.В історичному контексті площа буде зпаплюжена та зґвалтована.Памятаю що в 70роках тільки завдяки автентичності площі тут проводили зйомки фільмів. Знищити автентичність дуже легко під різними мотивами і так званими благими намірами-відновити буде неможливо. Подумайте добре чи вартує внести свою лепту у руйнування зруйнованого міста.

Галина Митражик : Ви зараз хоча б Онлайн табло розкладів громадського транспорту зробіть. Дивна ситуація, Онлайн табло зробили на проміжних зупинках, де кілька автобусів їздить, а на залізничному вокзалі, де багато місцевих і іногородніх пасажирів табла немає.

Taras Kravtsiv : І тут стару базальтову бруківку вкрадуть. Замість того , щоб її акуратно перестелити

Olenka Alenochka : Хтось наклав оком на бруківку

Taras Slyvka : Дякую, сподіваюсь, що стане краще. Не бачу велоінфраструктуру. Які плани на вело в контексті вокзалу? Трохи автомобілецентричним виглядає профіль вулиці. Особливо ріжуть око слоти з перпендикулярним паркуванням.

Продаж Нерухомість-Микитинський Іван : Бруківку напевно теж замінять???

Natali Nata відповіла: так, автор допису назвав її “великим каменем”

Natalie Lavruk-Vozniak : чи заберете БІЛБОРДИ? вони там створюють жахливу картину і явно не сприяють гарному першому враженню

Ірина Кавака : А міст як? Зачекає!?

Віталій Квич : Конфліктна зона тут(

І загалом перпендикулярне паркування вздовж проїзної частини на такій активній ділянці — погане рішення.

  • Виїзд заднім ходом у живий потік;
  • ріже видимість біля переходів;
  • Нема зони kiss&ride біля входу – ялинка не те саме. Натомість зараз ця функція буде блокувати одну полосу;
  • візуально перетворює привокзальний простір – вулицю на паркінг;

“Хтось поклав око на базальтову бруківку?”: франківці про оновлення Привокзальної площі

“Хтось поклав око на базальтову бруківку?”: франківці про оновлення Привокзальної площі

Galina Slobodianiuk : Щоб не стало як з мостом! А то гроші вмієте відмивати

Іра Фотоквітка : Вже знову бруківка заважає???

Юрій Сиченко : 1. Пішохідний перехід, що іде з центрального виходу з вокзалу, – закінчується сходинками. Безбар’єрність?

2. Світлофор на тому переході: раніше людина, яка запізнювалась на потяг, мала пріоритет перед автомобілями, а зараз буде бігти на червоний сигнал. Безпека?

Taras Dumych : на скільки років проект і яку суму плануєте вкрасти?

Дем’ян Данилюк : А куди ділася бруківка? І підвищений перехід через магістральну вулицю — погана ідея, особливо там, де їздить багато ГТ

Yuriy Lozovenko відповів: зараз швидкість авто і ГТ на всій площі – десь 20-30 км/год через бруківку. Можна зробити ухил рампи на дорозі так, щоб він дозволяв їхати 40 км/год. (3 м завдовжки при перепаді 10-12 см). І так – я б не робив висновків про бруківку на основі простенької візуалізації…

Ярослав Федченко : Не має де красти гроші Міст роками робили Тепер жд будуть красти та робити десятиліття

Олег Саїк : Бракує мафів) Що з ними плануєте робити?

Serhii Kablak : Це все таки швидше поточний ремонт в межах бордюрів, ніж реконструкція. Принципово нічого не зміниться, але дякую за покращену безбарʼєрність

Гутовський Віталій : А що з білбордами та мафами? Нарешті їх утилізують?

Ігор Іванов : >Це перше враження про Івано-Франківськ. Ключова фраза. Саме так. Проте наразі візуалізація демонструє, що людина з вокзалу бачить багатосмугову трасу з парковкою.

Назар Слободян : Косметично, не думали заасфальтувати дорогу, чи автентично їздити двадцять разів через вокзал/раз на сто. Та хоча би ту що є поремонтувати, аби не було перепадів між каменями в 5-10 см

Oksana Burachok : Як це вплине на затори під ЖД мостом на Вовчинецькій? 60 хв можна чекати в заторі! Мовчу про затори коли ДТП

Віталій Пасенюк : Дякую, хоч зміни і невеликі, але дуже потрібні!

Анжеліка Гавриш : Я теж про бруківку. За союзу зробили таку помилку. Там були постійні ями. На кільці буде таке озеленення? Це дорого

Людмила Луцик : Зробіть підземний перехід ,буде легше для водіїв і не буде заторів

Nataliia Pavliuk : Певно, і цю бруківку викопають

Галя Петрів : Картинка гарна

Григорій Мельничук : паркування ялинкою при двох смугах руху не надто ок, суттєво сповільнює рух і є небезпечним

Taras Slyvka : Воу! Понизити бордюри!? Це ж 2026, а не 2016, варто робити переходи підняті, бічні виїзди в рівень з тротуаром. Чому ні?

Volodymyr Kobylianskyi : для початку поставте правильний знак перед колом біля мосту, якщо їхати від вокзалу, бо той знак, що там є, забороняє повертати на колі наліво, а дозволяє тільки направо (під міст) по правій полосі і прямо – по Купчинського по лівій полосі.

Олександр Олесь : Зробіть велике кільце навколо парку. Розширте проїзд зробивши вулицю з сходів де кафе з виїздом на перехрестя Лепкого-Гаркуші

Taras Slyvka : Додайте зелені. Наразі дуже мало дерев. Така велика кількість асфальту і бетону – дуже дискомфортне місце для людей. Тим більше зелені, тим краще. Зелень зменшує температуру поверхні, і додає затишку.

“Хтось поклав око на базальтову бруківку?”: франківці про оновлення Привокзальної площі

Джерело: galka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua