У полоні з 2022 року: 160 захисників повернулися в Україну (ВІДЕО)

26 червня 2026 р. 15:59

26 червня 2026 р. 15:59


Україні вдалося повернути з російського полону 160 громадян. Це воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та інших підрозділів. Серед звільнених — бійці «Азову», зокрема представники офіцерського складу.

Про це повідомляє “Галка” з посиланням на уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.

Захисники входили до складу мотопіхотних, штурмових, повітрянодесантних, аеромобільних, стрілецьких, артилерійських, авіаційних військ, морської піхоти.

Особливістю цього обміну є те, що майже 99% звільнених захисників потрапили до рук ворога ще у 2022 році. Військові перебували у російському полоні понад чотири роки.

Значну частину повернутих становить старший офіцерський склад — загалом під час цього процесу додому повернулися 58 офіцерів.

Найстаршому з визволених оборонців виповнилося 66 років, а наймолодшому — 26 років.

На місці обміну представники Офісу Омбудсмана зафіксували дотримання норм міжнародного гуманітарного права та поінформували військових про їхні права та подальшу реабілітацію.

Переговори щодо організації наступних етапів обміну військовополоненими тривають щодня.

У полоні з 2022 року: 160 захисників повернулися в Україну (ВІДЕО)

Джерело: galka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua