вологість:
тиск:
вітер:
У полоні з 2022 року: 160 захисників повернулися в Україну (ВІДЕО)
Україні вдалося повернути з російського полону 160 громадян. Це воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та інших підрозділів. Серед звільнених — бійці «Азову», зокрема представники офіцерського складу.
Про це повідомляє “Галка” з посиланням на уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.
Захисники входили до складу мотопіхотних, штурмових, повітрянодесантних, аеромобільних, стрілецьких, артилерійських, авіаційних військ, морської піхоти.
Особливістю цього обміну є те, що майже 99% звільнених захисників потрапили до рук ворога ще у 2022 році. Військові перебували у російському полоні понад чотири роки.
Значну частину повернутих становить старший офіцерський склад — загалом під час цього процесу додому повернулися 58 офіцерів.
Найстаршому з визволених оборонців виповнилося 66 років, а наймолодшому — 26 років.
На місці обміну представники Офісу Омбудсмана зафіксували дотримання норм міжнародного гуманітарного права та поінформували військових про їхні права та подальшу реабілітацію.
Переговори щодо організації наступних етапів обміну військовополоненими тривають щодня.
Джерело: galka.if.ua