вологість:
тиск:
вітер:
Зробили новий дах і вставили вікна: як переяславцям відновили пошкоджене ворожим БпЛА житло
По 50 тисяч гривень із бюджету громади, вікна від «Благодійного фонду «GEM», кошти від доброчинного фонду «Право на захист» та різна допомога від небайдужих людей. Жителі будинку, який був пошкоджений уламками безпілотника 28 вересня, вже з перекритим дахом та новими вікнами. Дві постраждалі родини подали заявки і на єВідновлення, розповідає Переяслав .City.
У чому проблема?
В ніч на 28 вересня у зоні житлового кварталу упав уламок збитого ворожого "шахеда", поціливши, на щастя, у двір між двома одноповерховими старими будинками . Один нині стоїть нежилий. Другий – спільний на п’ять сімей. Ударною хвилею від вибуху під час падіння найбільше пошкодило дві квартири. Дах зрешитило на більшій частині будівлі. В нежилому будинку повилітали вікна.
До 3 жовтня справи з відновленням пошкоджених осель переяславців йшли повільно, навіть дах ще не був укритий .
Пошкоджений будинок станом рна 3 жовтня Автор: Іванна Данюк
Яке рішення?
Постраждалі переяславці найперше розраховували на власні сили. Однак і без підтримки та допомоги не залишилися:
- представники переяславського осередку організації Червоний Хрест і Виробничого управління комунального господарства міськради в день, коли сталася біда, допомогли постраждалим прибрати брухт у будинках та на подвір’ї;
- теслярі та їх помічники, яких спрямував Михайло Римар, допомогли перекрити дах тим, хто побажав це питання вирішити оперативно;
- за кілька днів після події представники Благодійного Фонду «GEM – GLOBAL EMPOWERMENT MISSION» зробили заміри для того, щоб виготовити і поставити вікна замість пошкоджених;
- небайдужі люди перераховували кошти на картки постраждалих переяславців, реквізити яких оприлюднював Переяслав.City;
- станом на 9 жовтня п’ять родин – мешканців найбільше пошкодженого будинку отримали по 50 тисяч гривень із бюджету міської громади на ремонт покрівлі.
Зараз жителі будинку вже з перекритим дахом і з новими вікнами. Частину покрівлі жителі накрили шифером ( зробили це ще до отримання коштів на дах за програмою «Турбота», – авт. ), а решту – метало-черепицею ( за свої гроші та ті, що отримали від міськради, – авт. ). Нові вікна від БФ «GEM» у будівлях вставляла бригада, з якою організація уклала договір.
Автор: Іванна Данюк
Автор: Іванна Данюк
Пенсіонерка Варвара Володимирівна загалом залишилася задоволена. Вона спочатку навіть не думала, що має потребу в заміні даху, але перший дощ, підтвердив, що дірки є.
– Бачите, як текло , – показала свою стелю пані Варвара Переяслав.City після зливи.
У квартирі переяславки потребувало заміни одне вікно. Його вже вставили.
– Мені поставили вікно і зробили зовнішній відлив. Щоправда, тепер у мене пошкоджені внутрішні відкоси, бо майстрам довелося буквально видовбувати дерево, до якого кріпилося попереднє вікно. Підвіконня нам не робили. Буду наймати людей і вирішувати це питання. Мені ось саме кошти надійшли від БО «Право на захист» 11 тисяч. Спрямую їх на ці потреби , – розповіла Варвара Володимирівна.
Стеля постраждалої переяславки Варвари Володимирівни після дощу
Від Благодійного Фонду «GEM» людям поставили вікна та вуличні відливи Автор: Іванна Данюк
Підвіконня люди облаштовуватимуть своїми силами Автор: Іванна Данюк
З організацією «GEM» щодо вікон перемовини вела Переяславська міськрада.
– Благодійний Фонд допомагає замінити вікна багатьом постраждалим мешканцям Київщини. Ми до них звернулися і вони не відмовили , – зазначила Тетяна Гич , заступниця міського голови/керуюча справами виконкому.
Загалом організація «GEM» виготовила нових 33 вікна та 1 склопакет.
– Вікна, звісно, різних розмірів. Заміри Благодійний Фонд робив у всіх будинках довкола епіцентру подій, де повилітали вікна, або були пошкоджені. Наприклад, вибуховою хвилею дістало навіть до будинку, що стоїть уздовж вулиці за трьома будинками звідси. Там були пошкоджені два вікна, їх замінили. Нежитлова будівля теж буде з вікнами. Повністю замінять вікна в будинку, що навпроти епіцентру подій , – розповів Олександр Вітківський , начальник відділу капітального будівництва та ЖКГ міськради.
До благодійної організації «Право на захист» звернувся Володимир Марченко , начальник управління соціального захисту населення міськради. Він розповів таке:
– Благодійники відгукнулися і, щоб підтримати постраждалих переяславців, вирішили надати жителям пошкодженого будинку адресну матеріальну допомогу. Я особисто пішов до цих людей, всім повідомив, як це буде.
Що з цієї організації до них зателефонують, менеджери можуть розпитувати про деякі обставини та попросять надати реквізити банківських карток – тільки номер і нічого більше, тому це безпечно. Також наголосив, що отримати кошти вони зможуть тільки на свої особисті банківські картки. Чи всі скористалися можливістю, я не знаю, але така нагода була у п’яти родин.
«єВідновлення»
Дві власниці житла в Переяславі, яке було пошкоджено через падіння ворожого безпілотника, – Любов Войтова та Лариса Синельник – подали заявки на «єВідновлення». Ця програма в Україні стартувала з 10 травня 2023 року, за нею люди можуть отримати кошти на ремонт домівок, які пошкоджені через війну. На позачерговому засіданні виконкому 31 жовтня їм затвердили акти про встановлення розміру відшкодування на ремонт житла.
– Нарахували мені 10 тисяч 969 гривень і 12 копійок , – розчаровано розповіла про це Переяслав.City пані Любов. – У мене вибило двоє вхідних дверей, пошкоджені стіни, вікна, дах, але у свій реєстр комісія включила тільки відновлення укосів, розбирання пошкоджених стін та перегородок і мурування стін.
Паркан жінка відновлювала своїм коштом, одні двері придбала з грошей, які дали з міськради на дах.
– Паркан більше 20 тисяч, двері майже стільки ж коштують і це одні, а вибиті двоє.
Автор: Іванна Данюк
Два реєстри за програмою «єВідновлення»
Як повідомила нам Тетяна Гич, яка є і головою комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, що створена при виконкомі Переяславської міськради, Любов Войтова, як і Лариса Синельник зареєстрували в «Дії» заявки на отримання компенсації за програмою «єВідновлення».
– За такою формою ми не можемо порахувати їм ті пошкодження, які вони вже відремонтували. Отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни рф проти України громадяни теж можуть, але це інший реєстр і, відповідно, інша заявка. Переяславці подали заяви на компенсацію в "Дії".
Далі наша комісія розглянула звернення, провела огляд пошкодженого майна, внесла дані про нього до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та визначила суму, яка буде нарахована. Але ми її не придумували самі, є розроблений державою класифікатор пошкоджень, згідно з яким ми і рахували. Люди мали 5 днів, аби оскаржити наше рішення. А от щодо паркану, то державним коштом вирішити це питання не можна. Програма "єВідновлення" стосується виключно житлових приміщень, – наголосила Тетяна Гич .
Як це працює?
Програма сфокусована на відновлення житла, яке має незначні пошкодження. Подати заяву на допомогу можна в "Дії". Протягом місяця спеціальна комісія при громаді має ухвалити рішення щодо надання допомоги. Міністерство закликає місцеві органи якомога швидше створювати комісії та підключатися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали (вікна, двері, покрівлі тощо) чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їхні продавці подали заявку на участь у програмі через портал "Дія".
Використати компенсацію можна буде протягом року з моменту нарахування.
Джерело: pereiaslav.city
Новини рубріки
Правоохоронці Київщини організували майстерню флікерів для дітей
05 листопада 2024 р. 22:49
У Бучі облаштували три нові укриття для учнів та дитсадка
05 листопада 2024 р. 22:07
У Києві до теплопостачання під’єднано 96% житлових будинків
05 листопада 2024 р. 21:55