вологість:
тиск:
вітер:
Одяг для собак: хто його придумав?
Сьогодні вже нікого не здивує песик в милому комбінезончику. Більше того, господарі чотирилапих часто навіть замовляють одяг для улюбленця в ательє відповідно до свого вбрання, щоб створити «фемілі лук». Але так було не завжди. Колись одягу для собак просто не існувало. Цікаво, хто перший і коли додумався його створити? То розповідаємо.
Коли виник одяг для собак
Сьогодні вбрання для песиків використовують більше для утеплення. Але раніше, в часи, коли він виник, основне його призначення було в захисті в боях. Тобі були популярні собачі бої, на них заробляли і загалом вважалося престижним мати бойового пса. Але виховання таких собак займало багато часу, тому їх старалися берегти і вигадали захисне вбрання. На той час це були міцні обладунки і придумали їх досить давно, ще в IV-V столітті до н.е. Виготовляли обладунки з міцної товстої шкіри та металу, прикрашали шипами та лезами, щоб захистити свого пса і нанести більше травм псу суперника.
А ось саме одяг, як елемент моди набув розповсюдження значно пізніше – в XVIII ст. Першими почали одягати собак вельможі Англії, тому саме їх вважають законотворцями цього напрямку. Причому, виникла ідея шити вбрання для улюбленців виключно з естетичних міркувань. На той час серед знаті вважалося непристойним виходити на люди з «голим» песиком. Проте варто відзначити, що тоді «одяг» скоріше був декоративним і являв собою попони та накидки. Так, вони були виготовлені з дорогих тканин, розшиті золотом, але не особливо зігрівали.
Справжня мода на вбрання на чотирилапих друзів виникла трохи згодом у Франції. Так, саме французи і стали основними винахідниками практичного одягу для собак. Перша колекція була створена в 1852 році. А в 1920-1930 роках в Англії та Америці почали з’являтися бутики, куди модна було прийти з тваринкою та приміряти вбрання, замовити. Вже тоді продавалися костюмчики як на кожен день, так і на вихід.
Проте після революцій та війн потреба в виготовленні, та і попит значно знизилися. Вкотре мода на одяг для собак відродилася в Америці в 1990 році. І відновив її епатажний Том Форд, який тоді співпрацював з Gucci. Тоді це були плащі, сумки переноски, а трохи згодом – комбінезони.
Сьогодні ж одяг для собак випускається в багатьох країнах і його асортимент значно розширився. Є і комбінезони, і «чоловічки», і светри, і накидки, і плащі та дощовики, шапочки тощо. Підібрати вбрання для улюбленця можна на будь-який сезон та погоду. Проте варто відзначити, що не всім песикам воно потрібне. Для деяких вбрання дійсно є необхідністю, але для багатьох може нести лише декоративну функцію.
Яким собакам потрібен одяг
Сьогодні головним призначенням вбрання для чотирилапих друзів є захист від холоду. Звісно, не всім собакам це потрібно, бо більшість з них мають тепле хутро, яке захищає навіть в люті морози. Але є декоративні породи, виведені методом селекції. По перше, вони більш чутливі до холоду і низькі температури погано переносять. По-друге, багато таких собак мають дуже коротке хутро, яке не здатне забезпечити якісну терморегуляцію та зігрівати взимку.
Тож, якщо говорити про необхідність одягу для собак, то купити його потрібно перш за все домашнім песикам, які мешкають у будинку. Особливо чутливі до холоду такі породи:
- йоркширський тер’єр;
- американський голий тер’єр;
- тойтер’єр;
- чихуахуа;
- левретка;
- китайська хохлата тощо.
В таких порід або дуже коротке хутро, або немає підшерстка. Причому, одягати їх потрібно не лише при прогулянці надворі, а й навіть вдома, в періоди в помешканні ще не включили опалення. Одягати песиків треба не чекаючи морозів. Для декоративних порід навіть +10 градусів вже є дискомфортом, тому якщо завели маленького песика, треба також продумати і гардероб.
Також одяг потрібен для собак-рятівників та їздових, яких використовують для пересування в північних регіонах, де суворий клімат та суттєві морози. Одягають у вбрання також мисливських собак, щоб захистити від кліщів, колючок, поранень при проходженні через хащі. А от мисливських собак для нір одягати не треба, бо вона може зачепитися під землею за коріння дерев чи кущів, що завадить їй вилізти.
Новини рубріки
На війні загинув Герой з Ірпеня, 40-річний інженер Повітряних Сил Денис Сакун
24 грудня 2024 р. 03:02
У Києві з 24 до 29 грудня відбудуться сільськогосподарські ярмарки
24 грудня 2024 р. 02:08
“Трамп зайняв вичікувальну позицію”: експерт оцінив, коли будуть переговори з Путіним
24 грудня 2024 р. 02:05