вологість:
тиск:
вітер:
У зелених зонах столиці почали залишати стовбури дерев для розвитку біорізномаїття
Як розповів директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний, у деяких зелених зонах столиці залишатимуть фрагменти мертвої деревини для підтримки біорізноманіття.
За його словами, така практика довела свою ефективність у багатьох європейських містах, де фрагменти неживої деревини використовують для створення природних умов існування різних видів флори та фауни.
“М ертва деревина є незамінним елементом екосистеми. Вона підтримує життєвий цикл численних видів комах, грибів, мікроорганізмів, а також є “їдальнею” для синиць, дятлів та інших птахів. Ми розробили спеціальні інформаційні таблички, на яких пояснюємо переваги такого природоорієнтованого рішення та закликаємо киян дізнаватися більше, перейшовши за спеціальним QR-кодом”, – пояснив Олександр Возний.
Він додав, що залишки мертвої деревини також сприяють покращенню ґрунту: під час розкладання вони насичують землю азотом, фосфором і вуглецем, підвищуючи її родючість. Окрім того, така деревина забезпечує довгострокове зберігання вуглецю, пом’якшуючи наслідки зміни клімату.
Нагадаємо, столичні озеленювачі намагаються створити комфортні умови для зимівлі комах у міському середовищі. Для цього встановлюють такі собі “ готелі ”, де можуть оселитися оси, осмії, сонечка, золотоочки та багато інших корисних комах.
Джерело: bigkyiv.com.uaНовини рубріки
Приєднався до Небесного воїнства: у Шпендівці провели в останню дорогу захисника Олега Тищенка
08 листопада 2024 р. 19:35
У Києві запрацював центр ментального здоров'я для жінок SafeWomenHUB: фото
08 листопада 2024 р. 19:31
Приготуйте курку з гарбузом та грибами у вершковому соусі: рецепт, який зігріє осінню!
08 листопада 2024 р. 19:24