Був готовий повернутися у просто голі стіни: ірпінчан про відновлене житло після окупації
08 листопада 2024 р. 22:45
08 листопада 2024 р. 22:45
Про родину, яка знову житиме в своїй квартирі, розповіли в
UNDP Ukraine
.
«Дотепер не можу зрозуміти, як усе змогли відновити у такому ж стані, як було. І навіть краще. Тоді було дуже сумно, але тепер все змінилося. Нам дали можливість повернутися до своїх домівок. Не виживати, а жити у своєму домі», — ділиться своєю історією Володимир Кагал, власник однієї з квартир у багатоповерхівці на вулиці Давидчука в Ірпені.
Це один із 18 будинків на Київщині, до якого знову змогли повернутися мешканці після відновлення. Квартира Володимира — на останньому, п’ятому, поверсі. Ще частина квартир на нижніх поверхах була зруйнована через танковий обстріл.
«Тут майже нічого не лишилося. Посеред попелу лежали лише нагорода моєї доньки та кілька її іграшок. Ці найцінніші речі досі зберігаються у мами», – говорить чоловік.
Родину війна наздогнала в Ірпені вдруге. Перший раз — у Маріуполі, де Кагали жили все життя та мали власний будинок. У 2014 році у пари вже з’явилася донька Ксенія. Тому батьки почали роздумувати над переїздом в інше місто, це здавалося найбільш правильним рішенням задля безпеки дитини. Спершу обрали Київ, місто, де є різні можливості для роботи, багато друзів. Але водночас воно досить шумне, зі швидким темпом життя. Родина винайняла квартиру, подружжя знайшло роботу — і прожили там два роки.
«Але якось поїхали на пікнік на річку в Ірпені — і одразу закохалися. Ми довго шукали, яке житло обрати — і в результаті у 2019 році придбали в іпотеку двокімнатну квартиру у цьому житловому комплексі.
Ми одразу полюбили Ірпінь», – розказує Володимир.
У своїй квартирі Кагали щасливо прожили рік.
«Насправді я очікував, що тут зроблять тільки стіни. Але був готовий повернутися навіть в таких умовах — і далі відновлювати все самостійно, готувати квартиру до повернення моєї сім’ї. Бо відчуття дому дає неймовірну силу», — додає Володимир.
Будинок відновили в межах напрямку
United24
«Відбудова України» у Київській області.
Фото: Назарій Мазилюк / ПРООН в Україні; особистий архів героя