вологість:
тиск:
вітер:
У Києві відбувається перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування
У Києві 12–13 листопада у межах Коаліції шкільного харчування проходить перший Європейський регіональний саміт. На заході зібралися українські та європейські високопосадовці, фахівці та громадські активісти, щоб спільно працювати для посилення програм шкільного харчування не лише у Європі, а й за її межами. Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.
Саміт відкрив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він наголосив на тому, що реформа у сфері шкільного харчування важлива, адже це ключовий елемент стратегії відновлення та розвитку країни після війни.
«1,8 мільйона учнів середніх шкіл забезпечені харчуванням. З них близько половини харчуються безплатно гарячими сніданками або обідами завдяки коштам, які надає держава. З цього навчального року безплатне гаряче харчування доступне для всіх учнів початкових класів. Цьогоріч уряд спрямував на місця 2 мільярди гривень», – розповів Прем’єр-міністр.
Олена Зеленська відзначила, що саміт став важливим етапом на шляху України до інтеграції в міжнародні ініціативи з розвитку шкільного харчування, а також для впровадження відповідної реформи, яку вона ініціювала.
Під час заходу перша леді разом із міністром освіти і науки Оксеном Лісовим та міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком презентувала реформу шкільного харчування.
«Їжа – значна частина успіхів у навчанні й житті. Тому найперше ми зібрали за одним столом одночасно багато різних інституцій: Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти і науки, Міністерство економіки, представників громадських організацій, включно з експертами в галузі харчування, кухарів, лікарів, нутриціологів, дієтологів – і почали діяти, крок за кроком», – сказала Олена Зеленська.
Вона нагадала, що 2019 року розпочали з аудиту пів тисячі шкіл. Він показав, що в 52 % закладів у селах та 40 % у містах немає необхідних приміщень та обладнання для нормального приготування їжі, а цукор, жири, хліб і напівфабрикати переважали над овочами, фруктами, рибою та молочними продуктами.
За результатами роботи сотень людей із державного та громадського секторів і відповідних напрацювань у серпні 2020 року Кабмін затвердив План заходів з реформування системи шкільного харчування. Він став дорожньою картою реформи – як навчити дітей обирати корисну їжу, модернізувати застарілі харчоблоки, забезпечити фінансування цього процесу й навчання для кухарів.
«Сьогодні я пишаюся тим, що всупереч війні відбулося оновлення стандартів і нормативної бази, модернізуються старі кухні та їдальні, побудовано першу фабрику-кухню. Сотні кухарів та управлінців підвищують свою кваліфікацію. Якісне й корисне харчування з’являється навіть там, де учні роками не мали доступу до гарячих обідів», – зазначила перша леді.
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий презентував чотири стратегічні цілі реформи шкільного харчування: посилення спроможності громад, модернізація інфраструктури шкільних їдалень, розвиток кадрового потенціалу та комунікація здорового харчування.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, зокрема, про новий Санітарний регламент і постанову уряду, що встановлюють норми харчування у школах. Крім того, він нагадав, що громади розробили власні стратегії впровадження реформи на місцях. Зараз вона каскадним методом реалізується для кожної конкретної школи та садочка.
Головна тема, яку обговорили в межах саміту, – забезпечення якісного харчування для школярів і в Європі, і в Україні. Окрему увагу приділили тому, як збалансована їжа у школах позитивно впливає не лише на успішність учнів, а на їхнє самопочуття.
Також ішлося про реалізацію програм шкільного харчування на місцевому рівні. Учасники обговорили, яку роль у цьому процесі можуть відігравати місцеві органи влади. Крім того, важливий фокус дискусії – розвиток персоналу, що працює у шкільних їдальнях, та необхідність підготовки фахівців, які зможуть готувати сучасні, здорові та смачні страви для дітей.
Загалом участь у саміті взяли близько 500 осіб із різних країн світу, зокрема представники Всесвітньої продовольчої програми ООН, Бюро ВООЗ в Україні, ЮНІСЕФ, Програми розвитку ООН (UNDP) та Світового банку, а також – урядів і посольств понад 20 країн, серед яких Норвегія, Фінляндія, Литва, Хорватія, Словенія, Люксембург, Швейцарія, Словаччина, Австрія, Бразилія, Іспанія, Молдова, Пакистан, Таджикистан, Чехія, Чорногорія, Швеція, Франція, Болгарія, та ЄС.
Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України.
Джерело: www.kyivschina24.comНовини рубріки
Скандал у Борисполі: пекарня розірвала договір із закладом через поведінку власника франшизи
02 січня 2025 р. 23:28
Технологічні інновації в бізнесі Переяслава
02 січня 2025 р. 23:23
У Києві військовий побив поліцийських — як покарав суд
02 січня 2025 р. 23:18