вологість:
тиск:
вітер:
16 листопада – День працівників радіо, телебачення та зв’язку: свята, події, народні прикмети
Сьогодні, 16 листопада, – День працівників радіо, телебачення та зв’язку, Всесвітній день рукоділля і ґудзиків. Віряни вшановують святого апостола та євангелиста Матея . Про свята, події та важливі дати – у щоденному дайджесті від Переяслав .City.
997-й день протистояння України агресії росії
- Схід сонця: 07:10
- Захід сонця: 16:08
- Тривалість дня: 08:58
- Місячна фаза: Місяць зростає
Які дати і свята вшановують сьогодні
День працівників радіо , телебачення та зв’язку . Професійне свято працівників галузі в розвиток інформаційного простору країни започатковане указом Президента України 1994 року, щоб відзначити їхню роль у формуванні громадської думки та зміцненні національної єдності. Цей день присвячений усім, хто працює в сфері комунікацій: журналістам, технічним працівникам, редакторам, режисерам, інженерам та всім, хто забезпечує безперебійне функціонування радіо, телебачення та зв’язку.
Всесвітній день рукоділля . Присвячений усім видам творчої діяльності, пов’язаної з ручною роботою. Цей день відзначається на міжнародному рівні для того, щоб популяризувати різні види рукоділля: вишивання, в’язання, шиття, виготовлення біжутерії, ліплення, живопис, квілінг, валяння та інші види ручної творчості. Метою цього дня є не тільки підтримка мистецьких традицій, але й заохочення людей до створення унікальних виробів власними руками.
Всесвітній день ґудзиків . Ця незвичайна дата виникла у США 1938 року з ініціативи Національного товариства колекціонерів ґудзиків (National Button Society). Згодом цей день став популярним і в інших країнах. Ґудзики мають багатовікову історію і використовуються не лише як елемент одягу, але й як прикраса та засіб самовираження. Вони з’явилися ще кілька тисяч років тому й виготовлялися з різних матеріалів: дерева, металу, скла, перламутру та навіть коштовних каменів. З плином часу ґудзики стали популярним об’єктом для колекціонування, адже вони часто мають цікаву форму, текстуру, кольори та оригінальний дизайн.
Міжнародний день терпимості (толерантності) . Це свято започатковане ООН 1995 року після ухвалення Декларації принципів терпимості ЮНЕСКО. Воно покликане підвищити рівень взаємоповаги та прийняття різноманітності в суспільстві, підкреслюючи важливість толерантності у світі, де мирне співіснування стає все більш необхідним. День терпимості нагадує, що толерантність – це не просто пасивне прийняття інших поглядів, вірувань чи культур, а активний прояв поваги до прав та свобод кожної людини. Це також вимагає готовності до діалогу, пошуку компромісів і розуміння, незважаючи на відмінності у думках, культурі чи релігії.
16 листопада в православному церковному календарі
В церковному календарі – святого апостола та євангелиста Матея .
Матей, також відомий як Левій, був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Він народився в Галилеї і працював митарем (збирачем податків) перед тим, як стати учнем Христа. Його послання описане у Євангелії від Матвія, коли Ісус побачив його на митниці і запросив іти за Ним. Матей є автором одного з чотирьох канонічних Євангелій – Євангелія від Матвія. Це Євангеліє містить докладний опис життя, вчення, смерть і воскресіння Ісуса Христа. Воно написане для єврейської аудиторії і містить численні посилання на старозавітні пророцтва, щоб показати, що Ісус є обіцяним Месією.
Після Вознесіння Христа Матей проповідував Євангеліє в багатьох країнах, включаючи Парфію, Мідію, Іран та Ефіопію. Його місіонерська діяльність була спрямована на навернення людей до християнства і зміцнення віри серед віруючих. Матей помер мученицькою смертю приблизно в 60 році.
Хто з відомих людей народився 16 листопада
- 1867 — Агапіт (Антоній Вишневський) — український церковний діяч, один із нечисленних представників вищого духовенства, який підтримав українську державність. Єпископ та архієпископ Катеринославський і Маріупольський (1911–1919).
- 1895 — Пауль Гіндеміт , німецький композитор, диригент, альтист і теоретик музики.
- 1895 — Галина Орлівна , українська письменниця.
- 1906 — Роман Кармен , український режисер-документаліст (пом. 1978).
-
1910
- Павло Харченко , український фізіолог.
- Олександр Луцький , організатор і командир УПА Галичини (УНС, далі — УПА-Захід, УПА-Захід-Карпати) (пом. 13 листопада 1946).
- 1912 — Михайло Дупліщев , український вчений у галузі конструювання та проєктування ракетно-космічної техніки (пом. 1993).
- 1930 — Олександр Сацький , український письменник та кінодраматург, автор сценаріїв до 16 фільмів, в тому числі «У бій ідуть лише „старі“» (разом із Леонідом Биковим), «Кармелюк», «Гнів» та ін.
- 1977 — Оксана Баюл , українська фігуристка, олімпійська чемпіонка (1994), модельєрка спортивного одягу, авторка двох книжок.
- 1977 — Віталій Васильцов , учасник Євромайдану, Герой України.
- 1978 — Дзвінка Матіяш , українська письменниця, перекладачка.
- 1981 — Юрій Латиш , український історик.
- 1983 — Тимофій Мороховець , український музикант, поет і композитор, засновник гурту «PanKe Shava».
- Павло Харченко , український фізіолог.
- Олександр Луцький , організатор і командир УПА Галичини (УНС, далі — УПА-Захід, УПА-Захід-Карпати) (пом. 13 листопада 1946).
Васильцов Віталій з Білої Церкви. Чоловікові було 36 років, застрелений на вул. Великій Житомирській, батько двох дітей
Пам'ятні дати 16 листопада
- 1848 рік — у Лондоні дає останній концерт Фридерик Шопен;
- 1895 рік — "Кінематограф" братів Люм'єр показують у Сорбонні;
- 1917 рік — в колишньому ханському палаці у Бахчисараї відкривають Національний музей;
- 1918 рік — Королівство Угорщина, яке до цього було частиною Австро-Угорської Імперії, проголошують республікою;
- 1918 рік — проголошують закон ЗУНР "Про адміністрацію" ;
- 1920 рік — частини Армії УНР після запеклих боїв з більшовиками здобувають Деражню;
- 1924 рік — починає мовлення перша українська радіостанція — Українське радіо ;
- 1945 рік — у Лондоні засновують ЮНЕСКО ;
- 1967 рік — розпочинається I Світовий конгрес Вільних українців у Нью-Йорку;
- 1994 рік — Україна приєднується до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року ;
- 1999 рік — засновують Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України;
- 2002 рік — президент Кучма підписує указ про відставку уряду Анатолія Кінаха і направляє до Верховної Ради України представлення на згоду призначити новим прем'єром голову Донецької обладміністрації Віктора Януковича;
- 2010 рік — заручаються принц Вільям та Кейт.
100 років тому заговорило українське радіо
Народні прикмети на 16 листопада
- сніжить — скоро розпочнуться справжні хуртовини;
- тепла погода вказує на те, що зима буде холодною;
- вже випав сніг — він пролежить до весни;
- мороз — погода взимку буде буде суворою.
Хто святкує іменини 16 листопада
-
День ангела святкують: Василь, Віктор, Дмитро, Іван, Макар, Матвій, Михайло, Микола, Сергій, Федір.
Талісманом людини, народженої 16 листопада, є місячний камінь . Досить загадковий мінерал, який відомий людству дуже давно. Існує повір'я, що місячний камінь здатний поглинати енергію Місяця. З його допомогою можна поглянути у майбутнє.
Новини рубріки
Зеленський розповів, що деякі норми закону про мобілізацію треба коригувати
16 листопада 2024 р. 12:16
Часткові відключення світла у Петропавлівській та Софіївській Борщагівках
16 листопада 2024 р. 12:11
Крематорій у Києві оштрафували на 122 млн грн за забруднення повітря
16 листопада 2024 р. 12:02