вологість:
тиск:
вітер:
5 важливих фактів про кольорові контактні лінзи
Одноманітність набридає. А от нова зачіска чи манікюр дарують масу позитивних емоцій. Зміна кольору очей — один зі способів урізноманітнити образ. З’ясуємо, що має знати кожен, хто планує ним скористатися.
Можливості кольорових лінз різної пігментації
Для задоволення різних запитів користувачів є:
- карнавальні лінзи — з ними очі набувають неприродного вигляду, є навіть моделі, з якими здається, що зіниці незвичайної форми;
- відтінкові — прозорі з легким тонуванням, їхнє призначення — зробити погляд яскравішим та виразнішим;
- кольорові — здатні кардинально змінити забарвлення райдужної оболонки, незалежно від його природного стану.
Також для приховування вад органів зору є спеціальні косметичні моделі.
Важливі характеристики
Для нормальної роботи ока йому потрібен кисень. Будь-яка контактна оптика для нього є стороннім тілом, яке ніби ускладнює «дихання» рогівки. Ступінь проникності кисню через лінзу за одиницю часу показує спеціальний параметр — Dk/t. Що більше його значення, то нижча ймовірність виникнення неприємних відчуттів.
Те, наскільки комфортними будуть кольорові лінзи , також залежить від вмісту води в них. Цю характеристику зазвичай виражають у відсотках. За низьких її значень кількість рідини в рогівці зменшується. Щоб цього уникнути, офтальмологи радять використовувати спеціальні зволожувальні краплі.
«Нулівки» та коригувальні оптичні засоби
Люди з нормальним зором вибирають кольорові лінзи без діоптрій. На ринку оптики вибір «нулівок» величезний. Проте є багато охочих із вадами зору (наприклад, міопією чи далекозорістю) теж час від часу мати яскравий вигляд без окулярів. Для них є лінзи, які мають і тонувальні, і коригувальні властивості. У кожного виробника свої діапазони оптичної сили таких продуктів.
Стежити за терміном використання обов’язково
Хтось планує щодня дивувати колег поглядом яскраво блакитних очей, а комусь кольорові лінзи потрібні лише для однієї вечірки. Тому ці засоби для ефектних перетворень бувають різних типів:
- одноденні;
- місячні;
- квартальні.
Звісно, найзручніші перші: жодних проблем зі зберіганням та очищенням. І не треба контролювати, скільки часу залишилося до закінчення терміну їх експлуатації.
Засоби для догляду
Після знімання потрібно промити лінзи спеціальним ізотонічним розчином і помістити їх у контейнер, наповнений ним же. Глибоке очищення хімічним методом проводити не рекомендовано. Контейнери для зберігання слід регулярно змінювати.
Перед першим використанням кольорових лінз необхідно проконсультуватися з лікарем та уважно ознайомитися з інструкціями від виробника щодо особливостей експлуатації.
Новини рубріки
Стабілізаційні відключення у Києві 22 листопада: коли вимикатимуть світло
21 листопада 2024 р. 20:17
У Києві змінили графіки відключення світла: що відомо
21 листопада 2024 р. 20:17
Киян попередили про слизькі дороги та сильний вітер завтра
21 листопада 2024 р. 20:15