Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

23 листопада 2024 р. 18:49

23 листопада 2024 р. 18:49


Олена Дорофеєва з Переяслава у 2023 року налагодила невелике виробництво під назвою "Код нації. Вишивка" у власній квартирі. Займається машинною вишивкою – під замовлення вишиває шеврони, наліпки з іменами, групою крові чи логотипами. Про тонкощі своєї справи, підтримку і допомогу чоловіка, а також особливості роботи вдома, підприємиця розповіла Переяслав .City.

Усе почалося з любові до вишиванки

Олена та Олександр Дорофеєві щасливі батьки трьох дітей – Вікторії, Юлії та Богдана . Родина велика, тож без роботи переяславці ніколи не залишалися. Мали й досвід започаткування та ведення власної справи.

Раніше в мене вже був невеликий бізнес, я продавала біжутерію та парфуми на розлив. Але згодом довелося залишити його і піти працювати на склади. Тяжко було, щодня виїжджала о 7 ранку, поверталася додому пізно ввечері , – пригадує Олена Дорофеєва . – Дорога і робота відбирали майже весь мій час і сили – вдома мене майже не було, діти бачили рідко, чоловіку доводилося самому їсти готувати. Він, до речі, до війни теж займався підприємницькою діяльністю – ремонтував лабораторне обладнання.

Саша давно в цій сфері, купував уживану техніку, реставрував її, а потім продавав. Але коли почалася війна, продажі практично зупинилися. Хоч обладнання і є – готове до реалізації, та попиту на нього зараз немає.

"Порадили нам опанувати машинну вишивку і навчитися виготовляти шеврони"

На початку війни, поки справи йшли добре, подружжя допомагало місцевим волонтерам – за свій кошт возили ліки. А згодом, через відсутність покупців на обладнання, Дорофеєві вирішили щось змінювати.

У мене з’явилася ідея продавати готові вишиванки. Це така краса, що я ніяк не могла відмовитися від думки про власний магазин із вишитими сукнями, кофтинками, сорочками. Тож ми з чоловіком вирішили спробувати вийти на ринок вишиванок, але тут зіткнулися з труднощами.

Починали Дорофеєві з вишивки на рушниках, торбинках, футболках тощо Автор: Іванна Данюк Починали Дорофеєві з вишивки на рушниках, торбинках, футболках тощо

Виробники, з якими ми хотіли співпрацювати, особливо на Львівщині, вже зупинили виробництво вишиванок та почали перепрофільовуватися. Порадили нам опанувати машинну вишивку і навчитися виготовляти шеврони, нашивки, погони тощо, бо зараз це на часі – нашим військовим хлопцям і дівчатам треба.

Дорофеєві зацікавилися і почали вчитися. Згодом, опанувавши машинну вишивку, вирішили облаштувати свій робочий простір прямісінько вдома.

Поки наш син ходить до школи, ми працюємо на повну. Щоб забезпечити стабільну роботу обладнання навіть під час відключень світла, облаштували окрему підстанцію для комп’ютера, на якому створюються алгоритми для вишивки, і ще одну підстанцію – для швейних машин. Так ми можемо приймати замовлення навіть пізно ввечері, хоча основну роботу завершуємо до 22:00, щоб не заважати сусідам.

Як «народжуються» шеврони

Щоб почати власну справу, потрібна була спеціальна машинка. Однак таке обладнання дороге, тож родина Дорофеєвих задля цього продала свій автомобіль.

А от цього року подружжя придбало ще одну машинку – за 100 тисяч, які виграла на конкурсі бізнес-ідей «Роби своє 2024» Благодійного фонду «МХП-Громаді» .

Швейний цех Дорофеєві обладнали в одній із трьох кімнат своєї квартири. Тут розмістили також стіл, на якому роблять заготовки – відрізають потрібний шмат тканини та міцно кріплять її у бордюрній рамі або вишивальних п'яльцях. На цьому ж столі до вже вишитих виробів підклеюють спеціальну липучку і знову є робота машинкам, бо липучку для надійності треба ще прошити.

Важливо міцно закріпити тканину в бордюрній рамі або вишивальних п'яльцях Автор: Іванна Данюк Важливо міцно закріпити тканину в бордюрній рамі або вишивальних п'яльцях

Важливо міцно закріпити тканину в бордюрній рамі або вишивальних п'яльцях Важливо міцно закріпити тканину в бордюрній рамі або вишивальних п'яльцях

Вишивальні машинки автоматичні – візерунок нитками майстерно «малюють» як хрестиком, так і гладдю. Однак, треба вміти правильно налаштувати програму, визначити черговість «вишивальних операцій», запрограмувати кольорову гаму ниток і при цьому не помилитися в позиціях їх розміщення на машинці.

Кожна котушка з нитками має свій номер, тож відповідну нумерацію слід вказати і в шаблоні, який вводиться в програму для вишивки. Цим займається Олександр. Коли закінчується нитка, або якась операція, «розумний агрегат» пищить і так сповіщає про це.

"Починали Дорофеєві свою справу з вишивки на футболках, рушниках, торбинках тощо"

Перед самим процесом вишивання треба зробити ще цілу низку всього.

Я приймаю замовлення, – розповідає пані Олена, – пишу в свій зошит дані замовника, а далі всі подробиці: розміри, малюнок чи напис, кольори, тип тканини тощо. Усі дані передаю чоловіку і він на комп’ютері з допомогою спеціальної програми розробляє дизайн майбутньої вишивки. Якщо ми щось схоже вже робили, процес іде швидше. А от, якщо логотип, чи якесь зображення замовляють вишити вперше, Саша може «програтися» з ескізом і до трьох діб.

Після того, як шеврони чи наліпки вже вишиті, я їх вирізаю і на кожному виробі обпалюю краї тканини, щоб у майбутньому вони не розпускалася і не обсипалася.

"Код нації. Вишивка". Роботи родини Дорофеєвих. Автор: фб-сторінка Шеврончик "Код нації. Вишивка". Роботи родини Дорофеєвих.

Починали Дорофеєві свою справу з вишивки на футболках, рушниках, торбинках тощо. Але згодом зрозуміли, що це не дуже раціонально.

Нам тоді дизайн для майбутньої вишивки розробляли на замовлення. І коштувати він міг від 300 гривень. Замовники часто хотіли якийсь свій дизайн, ексклюзивний. Словом, така робота дорога. Клієнтам і нам вигідно, коли це треба багато однакових футболок, або сумок. Так само й рушники, однакові замовляли рідко.

"Я навіть плакала, так мені образливо було, а згодом зрозуміла, що люди різні..."

Відтак, переяславці вирішили працювати із шевронами, нашивками з іменами, позивними, групою крові, погонами, нарукавними знаками, логотипами тощо.

Вироби у нас недорогі. Наприклад, вартість нашивок «Група крові» – 50 грн/шт, а погонів – 80 грн/шт. Але мінімальна сума замовлення має бути 200 грн.

По одній нашивці подружжя не виготовляє. Пояснюють, що це незручно, бо заводити в програму багато різних шаблонів складно. Крім того, замовники можуть просити різні типи тканин.

Спочатку у нас різне було. Люди писали, що ми наживаємося на війні. Хтось казав, що ми нашивки і шеврони маємо безкоштовно робити, бо це для військових. Я навіть плакала, так мені образливо було, а згодом зрозуміла, що люди різні, тому на подібні «настанови» навчилася незважати.

Ми з чоловіком розуміємо, для кого відшиваємо вироби, але на тканину, нитки, липучки тощо коштів нам ніхто не дає, електрика для нас не безкоштовна, податки сплачувати треба, та й вартість обслуговування машинок ніхто не компенсує. Бувають випадки, коли частину виробів ми віддаємо бонусом, але всі замовлення вишивати задарма ми не можемо.

"Код нації. Вишивка". Роботи родини Дорофеєвих

Плюси і мінуси роботи вдома

Працювати вдома – зручно, каже Олена Дорофеєва. Це суттєво заощаджує кошти і час.

Старші наші доньки роз'їхалися, Вікторія у нас військова, а Юлія закінчила Київський коледж за спеціальністю "Графічний дизайн" і поїхала в Іспанію, там здобуває професію архітектора. Наймолодший Богдан вдень у школі, тож ми своєю діяльністю нікому не заважаємо. Оренда приміщення нині дорога, тож ми заощаджуємо , – усміхається переяславка. – Крім того, нам не треба витрачати час на те, щоб дістатися офісу чи цеху – прокинулися, попили каву чи чай і вже на роботі.

Мені зручно, що я в будь який момент можу зайнятися домашніми справами. Щоправда, на це часу майже немає. Інколи навіть їсти ніколи приготувати. У таких випадках ми замовляємо доставку вже готових страв у «Пундиках», а пізно ввечері можемо замовити піцу чи шаурму. Це зручно.

Працюють переяславці зранку і до вечора, вихідних у подружжя теж немає. Зізнаються, що приймають замовлення в режимі 24/7.

– Дуже рідко ми можемо дозволити собі, наприклад, вибратися кудись у гості. Мої друзі вже знають, що я до них прийду із зошитом, бо якщо ми якийсь час не вишиваємо, замовлення приймаємо завжди , – наголошує Олена Станіславівна.

Автор: Іванна Данюк Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Виробництво вишиванок поки неможливе

У нас є обладнання для вишивки. Сукні, футболки, сорочки ми можемо вишивати. Але мені хочеться, щоб вони були ще й власного пошиття. Звичайно для цього потрібна ще швейна машина і, звісно ж, мінімум ще два працівника – кваліфіковані швея і закрійниця.

Вартість швейної машини не надто висока – близько 20 тисяч гривень, каже Олена, але знайти майстринь чи майстрів, які б відшивали одяг, переконана – завдання складніше.

Для масштабування бізнесу нам однозначно знадобиться більше людей і окреме приміщення, власне чи орендоване. Тому поки ми працюємо вдома, використовуючи те, що вже маємо.

Загалом в Олени є ще багато ідей для подальшого розвитку власної справи і жінка твердо знає, що зможуть все реалізувати і вірить, що все буде під мирним українським небом!

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

"Код нації. Вишивка". Роботи родини Дорофеєвих Автор: фб-сторінка Шеврончик "Код нації. Вишивка". Роботи родини Дорофеєвих

Реклама

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Так народжуються шеврони: Олена Дорофеєва з Переяслава розказала і показала домашнє виробництво

Джерело: pereiaslav.city