вологість:
тиск:
вітер:
Вулицю на Оболоні пропонують назвати на честь захисника Київщини та “Азовсталі” Олександра Гряника
Про це йдеться в петиції №13303 на сайті Київради.
Її автор Оксана Шульга зазначає, що в Києві існує дві вулиці з назвою Озерна. Одна з них на Оболоні, де провів своє дитинство і жив до війни з росією Олександр Гряник.
Олександр Гряник пройшов усю Революцію Гідності, а у 2016 році став на захист нашої держави у складі полку “Азов”, був ветераном АТО.
На початку лютого 2022 року в нього закінчився контракт і Олександр вирішив взяти паузу в службі, повернувся з Маріуполя в рідне місто і планував пожити звичайним цивільним життям. Але 24 лютого, щойно почув про початок повномасштабного вторгнення, взяв свій рюкзак, обійняв батьків та добровільно відправився захищати Україну знову.
За словами Оксани Шульги, саме тут, на столичній Оболоні, його рідному районі, востаннє відбулась зустріч Олександра Гряника з батьками, які проводжали його на війну. Олександр обороняв Київщину у тяжких боях в Бучі, Ірпені, Гостомелі. Після цього дізнався про тяжке становище в Маріуполі, будь-якими шляхами намагався потрапити у вже оточене з трьох сторін місто, щоб допомогти маріупольцям і своїм побратимам. Йому запропонували 28 березня полетіти туди на гвинтокрилі, щоб доставити в оточене місто амуніцію, продовольство, медикаменти, зброю та щоб мати змогу допомогти у боях. Хоча Олександр чітко був проінформований командуванням, що, скоріш за все, це квиток в один кінець, що це дуже ризикована операція, він без зайвих вагань погодився. Він вважав, що це єдине вірне рішення, яке тільки може бути – летіти на допомогу побратимам.
28 березня йому вдалося на гвинтокрилі прорватися в Маріуполь. Це був останній гелікоптер, який влетів до міста, наступний вже збили на зворотньому шляху. Олександр Гряник отримав важке поранення, але відмовився від евакуації, віддавши своє місце в гелікоптері цивільним.
Олександр понад місяць героїчно захищав Маріуполь та завод “Азовсталь”.
8 травня 2022 року Олександр Гряник трагічно загинув від авіаудару на заводі “Азовсталь” у віці 28 років. Поховати його вдалося лише через 8 місяців у рідному Києві.
Олександр прожив гідне життя, щоденно ходив повз нас по вулиці, яка зараз має назву Озерна. Коли він вирушав на захист Київщини, він сказав батькам: “Нас попереду чекають кращі часи”, і ми, українці, просимо, щоб у майбутньому, шанс на яке нам подарував Олександр Гряник, вулиця, де він жив своє життя, несла ім’я Олександра Гряника, і була закріплена в історії Києва і нашої України” , – йдеться у зверненні.
Нагадаємо,
Джерело: bigkyiv.com.uaНовини рубріки
Міська влада заявила про спробу силовиків зірвати роботу найбільшого підрозділу “Київтеплоенерго”
25 листопада 2024 р. 20:26
Зеленський провів важливу Ставку щодо енергетики: про що на ній йшлося
25 листопада 2024 р. 20:14
У Києві чоловік помітив предмет, схожий на гранату
25 листопада 2024 р. 20:00