вологість:
тиск:
вітер:
Ціну на проїзд поки не підвищуватимуть: головне з інтерв'ю директора Дептрансу КМДА Руслана Кандибора
У Києві поки не підвищуватимуть ціну на проїзд громадським транспортом.
Про це розповів директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор в інтерв’ю виданню “Хмарочос”.
“ Зараз 30 гривень — це економічно обґрунтована вартість проїзду, яка б давала розвиток. Проте я наголошую, що допоки місто може, хоча це дуже складно, дотувати цю різницю, вартість проїзду не зміниться. Наразі про підняття ціни мова не йде ”, — говорить посадовець.
Востаннє вартість проїзду змінювалась у 2018 році.
На питання про стан громадського транспорту Києва Руслан Кандибор відповів, що “є ще над чим працювати”, водночас згадав деякі позитивні моменти. Зокрема, увесь автобусний і тролейбусний парк столиці є низькопідлоговим, з озвучкою та візуальним супроводом. Також триває поступова заміна трамваїв, які курсують на лініях.
“ Із 2021 року ми закупили 39 автобусів та 18 трамваїв. Наразі ми працюємо над закупівлею нових низькопідлогових трамваїв в межах наявного фінансування. Також триває процес закупівлі тролейбусів, які мають значний запас автономного ходу. Адже такий транспорт має більше переваг перед електробусами та не потребує будівництва та розвитку додаткової інфраструктури ”, — йдеться у відповіді.
Підприємства замінюють аварійні трамвайні колій (у тому числі на вул. Кирилівській), а метро поєднує перевезення пасажирів та їх укриття під час російських обстрілів. Крім того, нині працюють над оновленням рухомого складу метрополітену.
Коли повністю відкриють рух Подільсько-Воскресенським мостом
Наразі триває завершальний етап будівництва одного з напрямків з’єднання між Подільсько-Воскресенським мостом і Троєщиною (до вул. Петра Вершигори в напрямку просп. Романа Шухевича). Там вже формується проїзд в тунелі, де рухатиметься автомобільний транспорт.
Цей напрямок планують запустити найближчим часом. Також нині опрацьовують питання відкриття нових автобусних маршрутів. Завершення всього комплексу робіт можливо в декілька етапів.
Щодо планів Дептрансу КМДА на 2025 рік
В пріоритеті міста — мости, шляхопроводи, естакади. Зокрема, протиаварійні роботи на мосту Метро через річку Дніпро, реконструкція шляхопроводу на перетині вул. Будівельників біля станції метро “Дарниця”. Також планують продовжити капітальні ремонти шляхопроводів на перетині вулиць Лугова та Богатирська, шляхопроводу біля ст.м. “Осокорки” по просп. Миколи Бажана та інші.
“ Наразі триває бюджетний процес, тому планів і пропозицій вдосталь. Однак, які саме з них будемо реалізовувати стане відоме після прийняття міською радою бюджету на 2025 рік ”, — каже Кандибор.
Що робитимуть з аварійними мостами Києва
На мосту Метро тривають протиаварійні роботи, які є одним з етапів його реставрації. Роботи планують завершити у 2026 році, це дозволить подальшу безпечну експлуатацію мосту без його закриття. З мостом Патона ситуація дещо інша, адже замовником реставраційних робіт є не столиця, а Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
“ Ми спілкуємось зараз з Урядом, з Агентством відновлення та Міністерством розвитку громад та територій, якому воно підпорядковується, щодо передачі Урядом права місту реалізації ремонтних робіт на даному мосту. Щоб Київ зміг шукати додаткові кошти, не виключено, що кредитні, аби все ж таки розпочати необхідні роботи ”, — йдеться у тексті.
Фахівці підприємства “Київавтошляхміст” в цілодобовому режимі моніторять експлуатаційний стан несних конструкцій моста.
Зупинки під час тривог та критика активістів
Про зупинки транспорту під час тривог посадовець зазначив, що Департамент виконує рішення протоколу Ради оборони міста Києва, який має на меті захистити пасажирів і водіїв від потенційної небезпеки. А рух транспорту під час тривоги несе чимало ризиків для містян.
Щодо критики від транспортних активістів Руслан Кандибор зауважив , що частина активістів співпрацює з Департаментом і бере участь на етапах проєктних рішень чи обговорень.
“ Звісно, завжди є критика до певних питань і вона завжди буде — ми всі це розуміємо. Але я б дуже хотів, щоб це не було повʼязано з політикою. Я вкотре зазначаю, що готовий до конструктивних розмов зі спільнотою ”, — йдеться в інтер’ю.
Деякі рішення критикують, не заглиблюючись у передісторію їх прийняття або ж наслідки, до яких ці рішення можуть призвести. Водночас Департамент співпрацює зі спільнотою і їхні помірковані та конструктивні рішення приймаються до уваги та реалізовуються.
Нагадаємо, раніше кияни створили 2 петиції , в яких закликали мера столиці Віталія Кличка звільнити Руслана Кандибора з посади директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА — обидві петиції набрали необхідну кількість підписів.
Новини рубріки
Музей Голодомору-геноциду отримав колекцію мистецьких творів від Морґана Вільямса
25 листопада 2024 р. 21:21
У Києві суд визнав винними пенсіонерів, які вчинили хуліганство щодо волонтерки
25 листопада 2024 р. 21:20
Захисники неба з Переяславського ДФТГ №2 збили «шахед» з термобаричною бойовою частиною
25 листопада 2024 р. 20:30