вологість:
тиск:
вітер:
Професійне свято чоботарів та День боротьби з ожирінням: що іще варто знати про 26 листопада
Сьогодні, 26 листопада, – Міжнародний день чоботаря. Віряни вшановують пам'ять святого преподобного Аліпія стовпника . Про свята, події та важливі дати – у щоденному дайджесті від Переяслав .City.
1007-й день протистояння України агресії росії
- Схід сонця: 07:25
- Захід сонця: 15:58
- Тривалість дня: 08:33
- Місячна фаза: Місяць спадає
Які дати і свята вшановують сьогодні
Міжнародний день чоботаря . Присвячений людям, які відшивають і ремонтують взуття. Точне походження цього дня невідоме, але він має на меті відзначити важливість професії чоботаря, яка є однією з найстаріших ремісничих професій у світі. Здавна чоботарі вважалися майстрами, які виготовляли взуття на замовлення, враховуючи анатомічні особливості кожної людини. Чоботарство є мистецтвом, яке поєднує в собі ручну роботу, знання матеріалів та увагу до деталей.
Всесвітній день оливкового дерева . Запроваджене ЮНЕСКО 2019 року, щоб привернути увагу до символічного, екологічного, культурного та економічного значення оливкового дерева. Оливкове дерево є символом миру, гармонії та витривалості в багатьох народів. У країнах Середземномор'я оливкові гаї існують уже тисячі років. Оливкові дерева сприяють запобіганню ерозії ґрунтів, збереженню біорізноманіття та адаптації до змін клімату. Оливкова олія та продукти з оливок є ключовими товарами для багатьох країн.
День боротьби з ожирінням . Присвячений підвищенню обізнаності про проблеми, пов’язаної з ожирінням, та популяризації заходів для профілактики і лікування ожиріння. Ожиріння є глобальною епідемією, яка впливає на мільярди людей у світі, викликаючи серйозні проблеми зі здоров'ям: серцево-судинні хвороби, діабет 2 типу, гіпертонія, рак, низька самооцінка, депресія, соціальна стигматизація, високі витрати на медичне обслуговування і зниження продуктивності праці.
26 листопада в православному церковному календарі
В церковному календарі – святого преподобного Аліпія стовпника.
Він був відомим аскетом і чудотворцем, який жив у Візантійській імперії в VI столітті. Він народився в місті Адріанополь (нині Едірне, Туреччина) і відомий своєю незвичайною формою аскетизму, яку він практикував більшу частину свого життя.
Аліпій обрав аскетизм на стовпі як форму служіння Богу. Цей метод полягав у тому, що святий жив на стовпі, щоб уникнути земних спокус і зосередитися на духовному житті. Він побудував три стовпи, на кожному з яких він жив певний період часу. Під час свого життя на стовпі Аліпій проводив багато часу у молитві та посту. Його аскетичний подвиг привернув увагу багатьох людей, які приходили до нього за духовною порадою та підтримкою.
За життя Аліпія сталося багато див, які були приписані його молитвам і вірі. Відомо, що багато людей отримували зцілення і духовну підтримку через його заступництво. Святий Аліпій помер 640 року.
Хто з відомих людей народився 26 листопада
- 1844 — Олександр Боровиковський , український фольклорист, спеціаліст з цивільного права і процесу.
- 1858 — Іван Загорський , український актор. Працював у театральних трупах М. Кропивницького, П. Саксаганського, М. Садовського, І. Карпенка-Карого.
- 1899 — Лідія Могилянська , українська поетеса.
- 1918 — Іван Кільберг , український диригент, заслужений діяч мистецтв УРСР. У 1954–1982 рр. — головний диригент Одеського театру музичної комедії.
- 1928 — Надія Батуріна , українська акторка, народна артистка України.
- 1934 — Людмила Швецова (Лисенко) , українська легкоатлетка, олімпійська чемпіонка.
- 1948 — Галина Прозуменщикова-Степанова , українська плавчиня, олімпійська чемпіонка.
- 1955 — Хуан-Карлос "Карло" Коцюмбас , уродженець Буенос-Айреса, перший вокаліст і ударник гурту «Супер Вуйки» (1975–1981).
- 1983 — Андрій Міхнов , український хокеїст.
Пам'ятні дати 26 листопада
- 1890 рік — у місті Боржомі (Грузія) починається промисловий розлив однойменної мінеральної води;
- 1901 рік — у Львові студенти виступають з вимогою створення українського університету;
- 1917 рік — у Києві на засіданні Генерального секретаріату затверджують статут "вільного козацтва" , ухвалюють створення комісії з охорони краю при Генеральному секретаріатові внутрішніх справ і демобілізаційний комітет;
- 1966 рік — у Бретані (Франція) президент Шарль де Голль урочисто відкриває першу у світі припливну електростанцію;
- 1968 рік — сесія Генеральної Асамблеї ООН схвалює Конвенцію про незастосування терміну давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства ;
- 1976 рік — католицька церква відмовляється від того, щоб католицизм вважався державною релігією Італії;
- 1977 рік — у Львові відкривають пам'ятник першодрукареві Івану Федорову ;
- 2004 рік — відбуваються збори господарського активу Донецької області, на яких приймають резолюцію про запропонування трудовим колективам провести збори і мітинги з метою обговорення питання оголошення референдуму про автономію Донецької області;
- 2005 рік — встановлення Дня пам'яті жертв Голодомору 1932–33 років (остання субота листопада) ;
- 2018 рік — в Україні запроваджують воєнний стан на 30 днів після інциденту у Керченській протоці : першого випадку військової агресії Росії проти України, який вона скоїла відкрито, під своїм державним прапором, від початку війни 2014 року.
Народні прикмети на 26 листопада
- вітер північний — будуть сильні морози;
- заметіль протягом всього дня — рано виростуть трави й квіти навесні;
- іній на деревах — чекайте на великий урожай наступного року.
Хто святкує іменини 26 листопада
-
День ангела святкують: Василь, Георгій, Данило, Іван, Ілля, Михайло, Назар, Микола, Петро, Яків.
Талісманом людини, 26 листопада, є яшма . Здавна її називали каменем гармонії та здоров'я. Вірили, що яшма підтримує життєвий тонус та допомагає лікувати безпліддя у жінок.
Новини рубріки
Курс валют в Україні 26 листопада 2024 року: скільки коштує долар та євро
26 листопада 2024 р. 10:04
Атака РФ на Київ: уламки БпЛА завдали пошкоджень у чотирьох районах столиці
26 листопада 2024 р. 10:04
Дронова атака на Київ та область вночі 26 листопада: які наслідки
26 листопада 2024 р. 09:50