На Київщині в медзакладах впроваджують послугу раннього втручання

26 листопада 2024 р. 08:52

26 листопада 2024 р. 08:52


На Київщині в медзакладах впроваджують послугу раннього втручання. Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

У КОВА повідомили, що у 2024 році трьома лікарнями було підписано Договори з НСЗУ на пакет №25 «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя». Цим договором передбачено раннє втручання членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.

«Галузь охорони здоров`я Київської області активно працює над впровадженням заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Київській області, а саме впровадження послуги раннього втручання в закладах охорони здоровʼя Київської області», — підкреслила директорка департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Любов Крикливець під час брифінгу.

Таку угоду підписали обласна дитяча лікарня, Броварська багатопрофільна клінічна лікарня та Боярська лікарня інтенсивного лікування.

Вони підписали Договір із Національною службою здоров`я України (НСЗУ) зокрема на отримання наступних пакетів медпослуг:

  • «Медична допомога новонародженим  у складних неонатальних  випадках»;
  • «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя»;
  • «Неонатальний скринінг»;
  • «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах»;
  • «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах»;
  • «Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям».

Департаментом охорони здоров`я Київської ОДА разом із Київським обласним центром соціальних служб є підготовлено в розрізі територіальних громад Реєстр пацієнтів віком до 4 років, які саме й потребують послуги раннього втручання.

У звʼязку з цим, фахівці закладів охорони здоров`я Київської області пройшли онлайн-навчання із впровадження послуги раннього втручання.

«Раннє втручання є принципом, на якому базується побудова системи підтримки родин з дітьми з особливим розвитком, що є однією з задач, зазначених в Стратегії безбар’єрності України. Раннє виявлення біологічних та соціальних чинників ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу в ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу і є можливість запобігати появі обмежень як у функціонуванні сім’ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини. Шановні батьки, звертайтеся до своїх сімейних лікарів, педіатрів, якщо у вас виникають питання розвитку вашої дитини», – зосередила увагу Любов Крикливець.

Фото: ілюстративне

На Київщині в медзакладах впроваджують послугу раннього втручання

Джерело: www.kyivschina24.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua